معاون وزیر صنعت مطرح کرد:

افزایش تولید خودرو در صورت اجرایی شدن برخی الزام‌ها

کدخبر: 390773
اقتصادنیوز : معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو در صورت اجرایی شدن برخی الزام‌ها امکان‌پذیر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو در صورت اجرایی شدن برخی الزام‌ها امکان‌پذیر است.

 مهدی صادقی نیارکی   افزود:‌ تا امروز و با گذشت بیش از ۱۰ ماه از سال ۹۹، رشد ۲۵ درصدی در تولید انواع خودرو در مقایسه با مدت مشابه پارسال محقق شده است.

وی بیان‌داشت: این رشد طبق فرآیند جاری فعالیت خودروسازان، بدون اعطای مشوهای وعده داده شده، با بهبود بهره‌وری در مجموعه‌های خودروسازی، مدیریت هزینه‌ها و حمایت‌های قطعه‌سازان اتفاق افتاده است.

صادقی‌نیارکی یادآور شد: وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت از زمان حضور خود در این وزارتخانه، مسوولیت صنعت خودرو و پیگیری امور مربوطه را به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) محول کرده که این سازمان نیز با همکاری انجمن‌های قطعه‌سازی و همچنین خودروسازان بزرگ، بسته «جهش تولید» را آماده و به وزارتخانه پیشنهاد کرده است.

وی گفت: در این بسته الزام‌هایی دیده شده که یکی از آنها تولید شدن خودرو بدون زیان است که در این صورت دست‌یابی به هدف افزایش تولید ۵۰ درصدی شدنی است.

معاون وزیر صنعت خاطرنشان‌کرد: دولت و سایر نهادها و مجموعه‌های ذی‌مدخل در حال کمک به خودروسازان برای تحقق این مهم هستند.

پیشتر وزیر صنعت، ‌ معدن و تجارت گفت: براساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب، تولید خودرو در کشور تا خردادماه سال آینده بیش از ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

رییس هیات عامل ایدرو نیز اظهار داشت: برنامه افزایش تولید انواع خودرو از سوی این سازمان طراحی و به وسیله خودروسازان در حال اجراست که استمرار این روند افزایشی با تعامل و پشتیبانی نهادهای پولی و بانکی محقق می‌شود.

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور نیز به ایرنا گفته بود: دستیابی به رکورد تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو، مشروط به تحقق خواسته‌های قطعه‌سازان، تعدیل قراردادهای آنان و تامین نقدینگی مورد نیاز، امکان‌پذیراست.

بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال، حاکی از تولید ۷۳۰ هزار و ۷۸۷ دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما