رئیس کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد؛

اتوبوس و کشنده دست دوم وارد می کنیم؛ صفر نه!

کدخبر: 429980
اقتصادنیوز : رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است، واردات اتوبوس و کشنده‌ دست‌دوم مغایر منافع ملی و ظلم در حق راننده‌های برون‌شهری است.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ عزت‌الله اکبری‌تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در واکنش به وضعیت واردات اتوبوس‌ها و کشنده‌ها گفت: یکی از اقدامات اشتباهی که در سالهای اخیر شاهد آن بودیم به واردت  کشنده‌ها و اتوبوس‌های دست‌دوم مروبط می شود، زیرا این خودرو خدمات پس از فروش ندارند و قطعات آن هم در بازار به‌سختی به دست می‌آید.

نماینده مردم تهران ادامه داد: این نوع واردات باعث مشکلات بسیار برای راننده‌ها و خسارت و ضرر آن‌ها می‌شود و هیچ دستاوردی ندارد.

وی افزود: باید از دولت پرسید چرا اتوبوس نو وارد نمی‌کند؟ چرا خودرو دست‌دوم وارد می‌کند که بعد بخواهد به‌زور خدمات پس از فروش را در داخل کشور به داخلی‌ها بدهند؟ شرکت‌هایی که دولت از آن‌ها خودروی دست‌دوم می‌خرد و وارد می‌کند باید عهده‌دار مسئولیت خدمات پس از فروش شوند.

اکبری‌تالارپشتی افزود: این یکی از کارهای اشتباهی است که صورت گرفته و پیشنهاد ما این است که حتی اگر می‌خواهید کشنده و اتوبوس وارد کنید به‌جای دست‌دوم، خودروی نو وارد کنید تا بتوانید از شرکت خارجی امتیازی بگیرید. در این شرایط ما می توانیم در ازاء واردات خودرو پس از گذشته دوره زمانی خاص خط تولید خودرو وارد شده را در کشور راه‌اندازی کنید.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت هر ساله خودروهای دست‌دومی وارد می‌کند که مشخص نیست خدمات پس از فروش و تأمین قطعات آن بر عهده چه کسی قرار دارد و علاوه بر آن، این اقدامات به‌طور کامل بر خلاف تولید و منافع ملی است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما