مدیرعامل ایران خودرو خراسان خبر داد:

افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید خودروهای شاسی

کدخبر: 436951
اقتصادنیوز : خودروهای شاسی بلند همواره در کشور از اقبال بالایی برخوردار بودند و طرفدارن بسیاری داشته اند، اما تولید محدود این خودرو ها موجب شده تا این خودروها همواره با جهش قیمتی بسیاری را تجربه کنند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ افزایش تیراژ تولید خودروهای شاسی بلند علاوه بر اقتصادی شدن تولید این خودرو می تواند تاثیر بسیاری بر افت قیمت این خودروها داشته باشد.   

در این راستا ایران خودرو خراسان با بهره برداری از پروژه توسعه خط مونتاژ 2 ایران خودرو خراسان در مرداد ماه سال آینده، سعی دارد ظرفیت تولید خودروهای شاسی بلند در این شرکت را ۵۰ درصد افزایش دهد.

بیژن زاهدی فرد مدیرعامل ایران خودرو خراسان در این باره می گوید: پروژه افزایش ظرفیت تولید شرکت ایران خودرو خراسان در فازهای مختلف تعریف و از چند سال قبل در حال اجراست که در مرداد ماه امسال نیز مرحله نهایی پروژه توسعه خط مونتاژ دو به منظور افزایش ظرفیت تولید خودروهای SUV به اجرا درآمد.

به گفته زاهدی فرد، در حال حاضر دو نوع خودروی شاسی بلند « هایما S5 » و« S7 پلاس» با ظرفیت تولید شش و نیم دستگاه در ساعت در ایران خودرو خراسان تولید می‌شود که با اجرای این پروژه ظرفیت تولید خودروهای SUV با افزایش ۵۰ درصدی به ۱۰ دستگاه در ساعت می رسد.

مدیرعامل ایران خودرو خراسان افزود: خط جدید مونتاژ دو ایران خودرو خراسان توسط شرکت تام ایران خودرو در حال ساخت است. این خط کاملا مکانیزه بوده و امکان تولید همزمان چهار مدل خودروی شاسی بلند را دارد.

وی در مورد میزان اشتغال ایجاد شده با بهره برداری از خط جدید گفت: قبل از اجرای این پروژه ۱۳۵نفر نیرو در این خط مشغول کار بودند و با بهره برداری از خط جدید حدود ۵۰ نفر نیروی دیگر نیز مشغول به کار خواهند شد که این میزان بسته به تولید متغیر است.

 

 

تیتر یک
  • احیای هژمونی ایالات متحده امکان‌پذیر است؟

    اقتصادنیوز: همیشه در هر رقابتی، دو استراتژی اساسی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. استراتژی اول تهاجمی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما