رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور

یک تغییر برای شماره گذاری خودروهای نوشماره از امروز

کدخبر: 438033
اقتصادنیوز : رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور گفت: از امروز (۱۳ شهریور) احراز سکونت برای خودروهای نوشماره تسهیل شده است و افراد می‌توانند با حضور نزد نمایندگی‌های خودروسازان، مدارک احراز سکونت اعم از سند مسکونی یا اجاره‌نامه را تحویل آنها دهند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور با بیان اینکه "از امروز گواهی احراز سکونت برای خودروهای نوشماره فقط در نمایندگی‌های فروش خودرو صادر می‌شود"، در این رابطه افزود: احراز هویت برای خودروهای نوشماره پیش از این در مراکز تعویض پلاک انجام می‌شد، به این صورت که در زمان مراجعه اشخاص به نمایندگی‌ فروش خودروسازان برای تکمیل وجه و تحویل خودرو، نمایندگی‌ها، مراجعه‌کنندگان را به مراکز تعویض پلاک ارجاع می‌دادند تا گواهی احراز سکونت را دریافت کنند.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور افزود: با تدبیر رئیس پلیس راهور، از امروز (13 شهریور) احراز سکونت تسهیل شده است و افراد می‌توانند با حضور نزد نمایندگی‌های خودروسازان، مدارک احراز سکونت اعم از سند مسکونی یا اجاره‌نامه را تحویل آنها دهند، نمایندگی‌های خودروسازان نیز مدارک مذکور را به‌صورت سیستمی به پلیس راهور ارجاع می‌دهند.

وی تصریح کرد: این کار برای تسهیل امور متقاضیان صورت گرفته است و روند شماره‌گذاری برای خودروهای نوشماره سریع‌تر از قبل صورت خواهد گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: هموطنان برای احراز سکونت به مراکز تعویض پلاک مراجعه نکنند زیرا دیگر به‌هیچ‌وجه در این مراکز گواهی احراز سکونت صادر نمی‌شود و مدارک مربوطه برای احراز سکونت صرفاً باید به نمایندگی‌های خودروسازان ارائه شود.

محمدی افزود: درباره نحوه احراز سکونت افرادی که اجاره‌نامه دستی دارند یا در منزل فرد دیگری ساکن هستند، گفت: اجاره‌نامه اگر برای منزل پدر یا مادر نیز باشد، مشکلی برای احراز سکونت ندارد اما اجاره‌نامه‌های دستی نیازمند ارائه مدارک دیگری همچون دفترچه بیمه است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما