رصد بازار خودروهای داخلی؛

تخت گاز خودرو دربازار! + جدول قیمت

کدخبر: 488742
اقتصادنیوز: هفته جهش، شاید درست ترین تعریف از بازار خودرو در دومین هفته معاملات باشد. هفته ای که با جهش‌های چند میلیون تومانی پشت سر گذاشته شد و تنها یک خودرو این هفته را بدون تغییر قیمت به پایان رساند.

به گزارش اقتصاد نیوز ؛ بررسی بازار خودروها در دومین هفته ای که معاملات آغاز شد نشان می دهد که بازار هفته ای صعودی را پشت سر گذاشته و قیمت ها تمایل بسیار زیادی به افزایش داشتند. اتفاقی که به گفته فعالان بازار به دلیل روند صعودی نرخ دلار در چهارراه استانبول رقم خورد و خودروها دنباله رو بازار ارز شدند. در این هفته قیمت دلار با در پیش گرفتن روندی صعودی مرز 28 هزار تومان را پشت سر گذاشت و این رشد در کنار اعلام قیمت خودروهای مدل 1401 رشد قیمت را مهمان بازار خودروها کرد. اما با رسیدن به میانه هفته و کاهشی شدن قیمت دلار نرخ برخی از خودروهای در بازار کاهشی 2 تا چهار میلیون را تجربه کردند.

وضعیت بازار خودرو

ارزیابی ها نشان می دهد که این هفته 13 خودروی پرطرفدار بازار، افزایش قیمت هایی بین چهار تا 15 میلیون تومان را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند و تنها «رانا پلاس» ثبات قیمت را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کرد. این هفته، «شاهین»، «کوییک R»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا 2»، «سمند LX»، «سمند LX با موتورEF7»، «سمند سورن پلاس»، «ساینا»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو»، «پژو 207 دنده ای» و «پژو 207 سقف شیشه ای» افزایش قیمت یافتند و «کوییک R» رکورددار افزایش قیمت در بازار شد.

قیمت کوییک در بازار خودرو

خانواده کوییک این هفته با تجربه افزایش قیمت های دو رقمی از پیش روهای گرانی در بازار بودند. «کوییک R» با ثبت رشد 15 میلیونی قیمت نسبت به هفته گذشته رکورد افزایش قیمت در بازار را شکست. این خودرو با این میزان افزایش قیمت، مرز 200 میلیون تومان را پشت سر گذاشت و 214 میلیون تومانی شد. همچنین در این هفته « کوییک معمولی» 11 میلیون گران شد و همچون کوییک R بالای مرز 200 میلیون تومانی ایستاد. کوییک معمولی این هفته 205 میلیون تومان قیمت خورد.

«شاهین» نیز این هفته رشد دو رقمی را نسبت به هفته قبل ثبت کرد. افزایش قیمت 10 میلیون تومانی اتفاقی بود که این هفته در مقایسه با هفته گذشته در بازار شاهین اتفاق افتاد و قیمت این خودرو را به 354 میلیون تومان رساند.

شاهین

قیمت تیبا در بازار خودرو

تیباها این هفته افزایش قیمت 12 میلیون تومانی را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کردند. «تیبا صندوقدار» و «تیبا 2 معمولی» در دومین هفته معاملات فروردین ماه، به ترتیب 192 و 197 میلیون تومان قیمت خوردند.

«ساینا» نیز این هفته با افزایش هفت میلیون تومانی قیمت نسبت به هفته قبل، 200 میلیون تومانی شد.

تیبا

قیمت محصولات پژو در بازار

خانواده پژو 207 این هفته دیگر خانواده افزایش قیمت یافته بازار بود. «پژو 207 دنده ای» 9 میلیون تومان گران شد و «پژو 207 سقف شیشه ای» نیز 11 میلیون افزایش قیمت یافت. این دو خودرو این هفته به ترتیب 384 و 393 میلیون تومان به فروش رسیدند.

207

قیمت خانواده سمند در بازار

سمندها نیز این هفته با گرانی بازار همراهی کردند. «سمند LX با موتورEF7» در مقایسه با هفته قبل هشت میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرد و «سمند LX» هم 6 میلیون تومان گران شد. «سمند سورن پلاس» هم هفت میلیون تومان افزایش قیمت را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کرد. این هفته «سمند LX با موتورEF7» 315 میلیون، «سمند LX» 280 میلیون، «سمند سورن پلاس» هم 317 میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

سمند

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار، در هفته ای که پشت سر گذاشته شد، «دنا پلاس توربو» کمترین میزان رشد قیمت را در میان خودروهای پرطرفدار ثبت کرد و با رشد چهار میلیون تومانی قیمت 484 میلیونی شد. «دنا معمولی» افزایش قیمت 9 میلیونی یافت و 381 میلیون تومان به فروش رسد و «رانا پلاس» تنها خودرویی بود که در میان پرطرفداران بازار تغییر قیمتی نیافت و همچون هفته گذشته 330 میلیون تومان قیمت خورد.

رانا

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی