قیمت خودروهای داخلی در بازار

ترمز قیمت خودروهای داخلی‌ کشیده شد/ قیمت هایما به سراشیبی افتاد+ جدول

کدخبر: ۶۲۸۴۳۳
اقتصادنیوز: تصویب آیین نامه واردات خودروهای نو ترمز قیمت در بازار خودروهای داخلی را کشید و با این شرایط امروز پرطرفدارهای ایران خودرو در کنار سایپایی‌ها بیش از آنکه تغییر قیمت داشته باشند بدون تغییر در بازار قیمت‌گذاری شدند.
ترمز قیمت خودروهای داخلی‌ کشیده شد/ قیمت هایما به سراشیبی افتاد+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز؛ آیین نامه واردات خودروهای نو به پیشنهاد وزارت صمت و به استناد اصل 138 قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب 1400 اصلاح و مورد تصویب قرار گرفت. براساس آیین نامه واردات خودروهای نو ورود و ترخیص خودرو بدون ثبت سفارش و بدون تخصیص ارز قاچاق محسوب شده و ممنوع اعلام شد و تصویب این آیین‌نامه توانست بازار خودرو را به کما ببرد.

بررسی بازار نشان می‌دهد امروز و در میان پرطرفدارهای داخلی نیمی از خودروها بدون تغییر در بازار قیمت‌گذاری شدند و برخی دیگر نیز افت قیمت را تجربه کردند، اما در روز آرام بازار خودرو امروز «دنا پلاس 6 دنده توربو» تنها خودرویی است که در بازار رشد قیمت داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار امروز و نسبت به دو روز گذشته «پژو 206 دنده‌ای» 570 میلیون تومان  قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «هایما S8» هم در بازار یک میلیارد و 830 میلیون تومان قیمت خورد و کاهشی 10 میلیونی داشت این خودرو روز گذشته هم افتی 10 میلیونی را تجربه کرده بود. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها هم «تارا اتوماتV2» امروز 890 میلیون قیمت‌گذاری شد و افتی 2 میلیونی را تجربه کرد.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «دنا پلاس 6 دنده توربو» 843 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 3 میلیون تومانی داشت، اما «دنا پلاس توربو اتومات» بدون تغییر در بازار 910 میلیونی شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 720 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت.

 

اقتصااااااااااد 25

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 688 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت. خانواده کوییک هم امروز در کنار افت، ثبات قیمت هم در بازار داشتند و با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» 392 میلیون تومان قیمت خورد و کاهش قیمت نداشت و «کوییک دنده‌ایS» هم با افت یک میلیونی در بازار 394میلیون تومانی شد. از سوی دیگر خانواده تیبا هم امروز تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز 387 میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا هاچ بک EX» هم 376 میلیون تومانی شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز با افت 2 میلیونی 403 میلیون تومان قیمت‌‌گذاری شد.  

 

ااااقتصاد 25

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید