خبر خوش برای جانبازان/مصوبه مهم ابلاغ شد

کدخبر: ۶۳۱۲۹۶
اقتصادنیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ مصوبه خودروی جانبازان خبر داد.
خبر خوش برای جانبازان/مصوبه مهم ابلاغ شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عباس علی آبادی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: مصوبه خودرو جانبازان ابلاغ شده است و این موضوع باید توسط خودجانبازان دنبال شود و امیدواریم پدیده خودرو به وضعیت عادی برگردد و تمام تلاش ما همین در این جهت است.

وی افزود: زیان‌ده بودن خودروسازان باید بررسی شود و خود خودروسازان باید این موضوع را بیان کنند البته من فکر نمی‌کنم این شرایط برای خودرورسازان حاکم باشد و اطلاعات دقیق‌تری از این ندارم. سیاست وزارت صمت این است که خودرو تبدیل به کالای مصرفی شود و روزانه بیش از 5000 خودرو در اختیار مردم گذاشته می شود البته یک مقداری التهابات دیگر به این بازار دامن می زند که باید آن را هم آرام کنیم.

خبر مرتبط
خبر مهم برای متقاضیان خودرو وارداتی جانبازان/امکان ویرایش ثبت‌نام برای این افراد فراهم شد

اقتصادنیوز: در پی تصمیم سازمان توسعه تجارت ظرف امروز (یکشنبه ششم اسفند ماه) و فردا امکان ثبت‌نام/ ویرایش‌ برای جانبازان ویژه ٧٠ درصد فراهم خواهد بود.

علی آبادی درباره مشکلات واردات موبایل گفت:‌ از این جنس ناملایمات در اقتصاد ما وجود دارد که باید کمک کنیم تجارتمان بر یک مدار عادی برگردد و ما کمتر در این حوزه دخالت کنیم. در لوازم خانگی وضعیت خوبی داریم و باید بازار را به سمت رقابتی شدن ببریم و مردم نباید فریب برخی را بخورند و باید جلوی تقلب در بازار را بگیریم. خوشبختانه در بخش صنعت وضعیت خوبی داریم.

وزیر صمت گفت: به نظرمن قاعده‌مند کردن اقتصاد بسیار ضروری است اما اینها زمان بر است. اگر ما بتوانیم رفع ناترازی را به سمتی ببریم که خود بازار این کار را انجام دهد مطلوب است و اگر ما بخواهیم این کار را با دستور جلو ببریم فقط عده‌ای سود می‌کنند و سعی می‌کنیم با واردات ناترازی را برطرف کنیم. اگر ما بتوانیم شرایط را به نحوی متناسب کنیم که نیاز و عرضه متناسب باشد سفره مردم سامان می‌گیرد ما داریم تلاش می کنیم که سیستم نظارت مردمی باشد و مردم کمک کنند تا جلوی سو استفاده گرفته شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید