کدخبر: ۳۶۲۱۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اعلام نام احتمالی سومین کشور حوزه خلیج فارس که در روزهای آتی با اسرائیل صلح خواهد کرد

اقتصادنیوز: یک رسانه اسرائیلی به نقل از سفیر قطر در آمریکا مدعی شد که دوحه مشکلی برای امضای توافق عادی سازی روابط با تل آویو ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، کانال سیزدهم تلویزیون رژیم اسرائیل گزارش داد که مشعل بن حمد آل ثانی سفیر قطر در آمریکا گفته است: ما هیچ مشکلی برای امضای توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل نداریم.

ادعای رسانه اسرائیلی در حالی است که سه روز پیش سخنگوی وزارت خارجه قطر اعلام کرد که تا قبل از ایجاد راه حلی برای مسئله فلسطین، هیچ روابطی با رژیم اسرائیل برقرار نخواهد کرد.

لولوه خاطر سخنگوی وزارت خارجه قطر گفته بود قطر تا زمانی که منازعه فلسطین حل و فصل نشود، همانند کشورهای عربی همسایه اقدام به برقراری روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی نخواهد کرد.

خاطر تصریح کرد که دوحه عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل را راه حل پایان دادن به نزاع در فلسطین نمی‌داند.

وی اظهار داشت که اساس نزاع در فلسطین شرایط سخت و ناگواری است که فلسطینیان تحت اشغالگری اسرائیل  با آن مواجه هستند.

این در حالی است که روزنامه معاریو به نقل از بن کیسبت تحلیلگر اسرائیلی نوشت بنیامین نتانیاهو به توافقات صلح با کشورهای عربی خلیج(فارس) در سایه شکست‌های داخلی خود افتخار می‌کند.

فرستادگان حاکمان امارات و بحرین شامگاه سه شنبه 25 شهریور همزمان با سالگرد جنایت هولناک صهیونیست‌های غاصب در کشتار فجیع کودکان و زنان فلسطینی در اردوگاه صبرا و شتیلا، توافق ننگین سازش را با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و بانی اصلی سازش در کاخ سفید امضا کردند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند