کدخبر: ۳۶۵۵۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کاخ سفید:

پزشکان هنوز تصمیمی درباره مرخص شدن ترامپ نگرفته‌اند

اقتصادنیوز: رئیس کارکنان کاخ سفید امروز، دوشنبه اعلام کرد: تیم پزشکی دونالد ترامپ ارزیابی خواهد کرد که آیا ترامپ می‌تواند در حال حاضر پس از ابتلا به کرونا بیمارستان را ترک کند یا نه.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از خبرگزاری رویترز، مارک میدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز تصریح کرد: صبح امروز با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا صحبت کردم. به نظر حال جسمانی او شب گذشته بهتر شده است.

میدوز گفت: پزشکان با ترامپ مشورت خواهند کرد، تصمیم درباره مرخص شدنش از بیمارستان ظرف ساعات آینده گرفته خواهد شد.

رئیس کارکنان کاخ سفید تاکید کرد: این تصمیم هنوز گرفته نشده... اما وضعیت سلامتی او رو به بهبودی است ما امیدواریم که بیمارستان را ترک کند اما این تصمیم طی ساعات آینده امروز گرفته خواهد شد.

میدوز از تصمیم جنجالی ترامپ برای خروج از بیمارستان و گشت زنی با خودرو میان هوادارانش به رغم ابتلا به کرونا دفاع کرد.

این در حالی است که منتقدان گفته بودند، این کار ترامپ جان محافظان امنیتی‌اش را به خطر می‌اندازد.

این مقام ارشد کاخ سفید تاکید کرد: ما تدابیر پیشگیرانه بیشتری را با تجهیزات پیشگیری شخصی و غیره برای اطمینان از حفظ سلامتی‌شان لحاظ کردیم.

انتقاد شدید پزشک ترامپ از دیدار وی با طرفدارانش

یکی از پزشکان بیمارستانی که رئیس جمهوری آمریکا در آن بستری است، بشدت از خروج وی از بیمارستان و دیدار با هوادارانش انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جیمز فیلیپس، پزشک بیمارستانی که دونالد ترامپ در آن بستری و معالجه می شود امروز دوشنبه اظهار کرد که اقدام ترامپ و حاضر شدن وی در بین طرفداران غیرمسؤولانه بود و حاضران در خودروی حامل وی باید قرنطینه شوند.

جیمز فیلیپس در توییتر خود نوشت: خودروی ریاست جمهوری نه تنها ضد گلوله است، بلکه از هرگونه حمله شیمیایی نیز مصون است. خطر شیوع "کووید-19" در داخل ماشین خیلی بالا است. چنین اقدام بی‌مسؤولیتی متحیر کننده است.

وی همچنین تاکید کرد که همه افراد سرویس مخفی آمریکا که در طول سفر "کاملاً غیرضروری" ترامپ با وی در ماشین بودند باید به مدت دو هفته قرنطینه شوند.

جیمز فیلیپس افزود: آنها می‌توانند مریض شوند و حتی ممکن است جان خود را از دست بدهند. ترامپ به خاطر نمایش سیاسی به آنها دستور داد جان خود را به خطر بیندازند. این دیوانگی است.

علاوه بر این، جود دیر، سخنگوی کاخ سفید ادعا می‌کند که پزشکان به ترامپ اجازه استقبال از هواداران خود را دادند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند