خرید یکی از بزرگ‌ترین ناوچه‌های آموزشی جهان توسط قطر

کدخبر: 366310
​اقتصادنیوز: دولت قطر ناوچه «دوحه» یکی از بزرگترین کشتی های آموزشی در جهان را که یک شرکت ترکیه ای با نظارت وزارت دفاع این کشور ساخته است، تحویل گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شبکه خبری الجزیره، مراسم تحویل این ناوچه در بندر "توزلا"ی استانبول با حضور خالد بن محمد العطیه، وزیر دفاع قطر و خلوصی آکار، همتای ترکیه ای وی برگزار شد.

توافقنامه ساخت کشتی طراحی شده برای اهداف آموزشی، شرکت در عملیات جستجو و نجات و انجام گشت های دریایی در نمایشگاه صنایع دفاع دریایی در مارس ۲۰۱۸ در دوحه منعقد شد. این امر مربوط به سه توافقنامه ای است که نیروهای دریایی قطر با شرکت کشتی سازی آناتولی ترکیه برای خرید چهار کشتی آموزش نظامی امضا کرد.

در همین راستا، العطیه اعلام کرد، همکاری آنکارا و دوحه در زمینه دفاعی و صنایع نظامی ادامه دارد و قطر قصد دارد این روابط را در آینده گسترش دهد.

وزیر دفاع ترکیه هم گفت، روابط میان دو کشور تاریخی، قدرتمند بوده و در همه زمینه ها ادامه دارد. دوحه و آنکارا درمورد همه مسائل بین المللی و منطقه ای توافق نظر دارند.

بنا بر گزارش الجزیره، ناوچه آموزشی که "کیو تی اس ۹۱ دوحه" نام دارد یکی از بزرگترین کشتی های آموزشی در جهان است و دارای قابلیت های بالایی است که به افزایش توانایی های آموزشی نیروی دریایی قطر به طور کلی، و آکادمی نیروی دریایی این کشور به طور خاص کمک می کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما