کدخبر: ۳۶۷۰۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ مدعی شد؛ نخستین تماس پس از پیروزی من از ایران خواهد بود

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری آمریکا در تازه‌ترین ادعای خود به خروج از برجام افتخار کرد و گفت : نخستین تماسی که پس از پیروزی من در انتخابات دریافت کنم، از ایران خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه در نخستین گردهمایی انتخاباتی خود پس از ابتلا به کرونا در حالی که هیچ ماسکی به صورت نداشت و برخی از طرفداران وی از جمله فرماندار سابق نیوجرسی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده است هم بدون ماسک حضور یافته بود، این ادعا را مطرح کرد.

وی در این گردهمایی که در فلوریدا برگزار شد، افزود: ما ابوبکر البغدادی رهبر داعش را که سال‌ها در پی او بودند، کشتیم.

رئیس جمهوری آمریکا که بارها به صراحت از دستور خود برای ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی صحبت کرده است، بار دیگر مدعی شد: ما نفر نخست تروریست در جهان و کشنده نیروهای بسیار آمریکایی و مردم بسیاری در سراسر جهان را از صحنه حذف کردیم. قاسم سلیمانی دیگر از بین رفته است.

ترامپ اظهار کرد: من از توافق هسته‌ای فاجعه بار دولت گذشته با ایران خارج شدم. رئیس جمهوری اوباما ۱۵۰ میلیارد دلار به آنها داد و به ازای آن چیزی به ما ندادند، او ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد داد. آن وقت بود که فهمیدم ریاست جمهوری چقدر قدرتمند است که شما می توانید چنین کاری انجام دهید ، چه معامله وحشتناکی است.

ترامپ در نخستین گردهمایی انتخاباتی خود همچنین ادعا کرد: اما من آن توافق را شکستم و به شما خواهم گفت تقریبا نخستین تماس خارجی با من پس از پیروزی در انتخابات از ایران خواهد بود که برای رسیدن به یک توافق دارند می‌میرند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: رشد تولید ناخالص ملی آنها ۲۸ درصد کاهش یافته است. هیچ کسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد. به این خاطر نخستین تماس خواهد بود. دریافتم که آنها نمی‌توانند تسلیحات اتمی داشته باشند.

ترامپ از شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت به آن شهر، عمل به یکی از وعده‌های انتخاباتی یاد کرد و گفت: هر رئیس جمهوری وعده این کار را داده بود، دهه‌های پیش هر رئیس جمهوری گفته بود که این کار را انجام خواهد داد.

وی افزود: همه آنها می‌خواستند این کار را انجام دهند اما کسی نکرد چون وقتی به مقام می‌رسند، فشار زیادی وجود دارد که این کار را نکنید. می‌توانم به شما بگویم رهبران خارجی با من تماس گرفتند و گفتند لطفا این کار را نکنید، من گفتم که گوش کنید، چند روز دیگر با شما تماس می‌گیرم. من این کار را کردم و به آنها زنگ زدم.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند