اظهارات مقام آمریکایی درباره انتقال موشک‌های دوربرد ایران به ونزوئلا

کدخبر: 370165
اقتصادنیوز : نماینده آمریکا در امور ایران و ونزوئلا با تکرار برخی مواضع بی‌اساس و مغایر با رویکرد جامعه جهانی، مدعی شد که آمریکا ساز و کار بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را فعال کرده که این به منزله بازگشت دائمی تحریم‌های تسلیحاتی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «الیوت آبرامز» نماینده آمریکا در امور ایران و ونزوئلا با تکرار برخی مواضع بی‌اساس و مغایر با رویکرد جامعه جهانی، مدعی شد که آمریکا ساز و کار بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را فعال کرده که این به منزله بازگشت دائمی تحریم‌های تسلیحاتی است.

وی افزود که آمریکا از تمامی ابزارها و امکانات در دسترس خود برای مجازات هر شخص یا نهادی که اقدام به تامین، فروش، تامین مالی و انتقال تسلیحات متعارف از مبدأ و به مقصد ایران کند، استفاده خواهد کرد.

طرف‌های معامله تسلیحاتی با ایران را مجازات می‌کنیم

 

آبرامز ادامه داد که ایران تصمیم خود برای معاملات تسیلحاتی را اعلام کرده است و با توجه به روابط این کشور با ونزوئلا، کاراکاس یکی از اهداف بالقوه این معامله خواهد بود.

وی با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، گفت: «می‌خواهم یک موضوع را کاملا روشن کنم:‌ انتقال موشک‌های دوربرد از ایران به ونزوئلا برای ما غیرقابل قبول است و آن را تحمل نخواهیم کرد».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما