کدخبر: ۳۷۱۴۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک دختر ایرانی نماینده مجلس آمریکا شد+ عکس

اقتصاد نیوز: یک دختر ایرانی با پیروز بر رقیب خود توانست به‌عنوان اولین ایرانی‌تبار وارد مجلس نمایندگان آمریکا شود.

به گزارش اقتصاد نیوز، استفانی اسدی اولین ایرانی آمریکایی منتخب کنگره است. پدرش حسین اسدی حدود 50 سال قبل به آمریکا مهاجرت کرده استیفانی در آمریکا به دنیا آمده و پس از ازدواج با شهرت همسرش فعالیت می‌کند و همه‌جا او را به‌عنوان استیفانی بیس می‌شناسند.

 او از سال 2014 در مجلس سنا در اوکلاهاما خدمت می‌کرد و در این دوره انتخابات پس از شکست دادن کندرا هورن دموکرات فعلی به کرسی نماینده منتخب منطقه 5 کنگره اوکلاهاما رسید. با این پیروزی او صندلی را که یک دموکرات پس از سال ها از جمهوری خواهان برده بود پس گرفت.

استفانی 46 سال دارد و عضو حزب جمهوری‌خواه است دونالد ترامپ در توئیتی از مردم اوکلاهاما خواسته بود به او رأی بدهند زیرا در کنگره به او نیاز دارد اما خود در برجسته کردن این حمایت ها احتیاط می کرد و تلاش داشت بر با تکیه بر مسائل منطقه ای پیروز شود.

رسانه های او را یک محافظه کار طرفدار زندگی معرفی می کنند، نیوریوک تایمز درباره اش نوشته است: خانم بیس که به عنوان یک ستاره در حال ظهور در مجلس قانونگذاری ایالتی دیده می شود ، صفوف اندک زنان جمهوری خواه در مجلس را تقویت خواهد کرد.

 او خود را طرفدار صنعت نفت و گاز منطقه انتخابیه خود می خواند و در شعار انتخاباتی خود با طعنه به رقیب دموکراتش گفته به جای آنکه سخنگوی نانسی پلوسی(رئیس دموکرات مجلس نمایندگان) باشد برای مردم منطقه کار خواهد کرد.

H0OK05205

 

 

این مطلب برایم مفید است
50 نفر این پست را پسندیده اند