دیوان عالی پنسیلوانیا هم شکایت ترامپ را رد کرد

کدخبر: 373873
اقتصادنیوز: دیوان عالی پنسیلوانیا شکایت ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ درباره بروز تقلب در روند رأی گیری این ایالت را رد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سی. بی. اس، این دیوان روز سه شنبه به وقت محلی اعلام کرد که ناظران جمهوریخواه در فیلادلفیا، امکان مناسبی برای نظارت بر شمارش آرا داشتند.

ترامپ در دو هفته گذشته بیش از ۴۰۰ بار توئیت کرده و عمدتاً اعلام کرده که در انتخابات تقلب شده است. ستاد انتخاباتی یا حامیان وی نیز چندین شکایت درباره تخلف در انتخابات مطرح کرده اند.

نهادها و کارشناسان آمریکایی ادعای ترامپ درباره تقلب را رد کرده اند. در تازه ترین مورد، ۵۹ دانشمند ارشد علوم کامپیوتری و کارشناس امنیت انتخاباتی آمریکا ادعای ترامپ مبنی بر هک کردن سیستم های انتخاباتی و تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ را رد کردند.

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌ها پنجشنبه گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که انتخابات ۲۰۲۰ «امن ترین انتخابات تاریخ آمریکا» بوده و ادعاها در مورد تخلف در این رأی گیری را رد کرده بود.

به دنبال انتشار این بیانیه، رسانه ها گمانه زنی کردند که برخی مقام ها در هفته های آتی به دلیل رد ادعای رئیس جمهوری اخراج شوند.

ترامپ در واکنش به این بیانیه بامداد چهارشنبه «کریس کربز» مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌ها را برکنار کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما