پیروزی وارناک، رقابت تنگاتنگ آساف و پردو؛

دموکرات‌ها در آستانه فتح سنا با تاریخ‌سازی در جورجیا

کدخبر: 384174
اقتصادنیوز؛ با قطعی شدن پیروزی رافائل وارناک، کاندیدای دموکرات در یکی از ۲ انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا، حالا همگان چشم به رقابت شانه‌به‌شانه جان آساف و دیوید پردو دوخته‌اند تا تکلیف اکثریت مجلس سنا مشخص شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نیویورک‌تایمز؛ دموکرات‌ها در روز چهارشنبه به تاریخ‌سازی در جورجیا و تصاحب اکثریت سنا نزدیکتر شدند و در یکی از ۲ انتخابات دور دوم مجلس سنا در جورجیا، پیروز شدند.

انتخابات دور دوم جورجیا / رافائل وارناک و جان آساف

این در حالی است که با شمارش حدود ۹۸ درصد آرا، رقابت میان جان آساف، کاندیدای جوان دموکرات و سناتور جمهوری‌خواه دیوید پردو، بسیار نزدیک و غیرقابل پیش‌بینی است. در این انتخابات جان آساف تنها با بیش از ۱۶ هزار رأی پیشتاز است.

آمار مربوط به شمارش حدود ۹۸ درصد آرا در این ۲ رقابت به شرح زیر است.

انتخابات دور دوم جورجیا / رافائل وارناک و جان آساف

رافائل وارنوک ، یک روحانی دموکرات و کشیش در کلیسای تاریخی باپتیست اِبِنِزِر (Ebenezer) در آتلانتا ، سناتور کلی لوفلر جمهوری خواه را شکست داد تا به اولین سناتور سیاه در تاریخ جورجیا و اولین سیاه‌پوست دموکرات راه یافته  به سنا از مناطق جنوبی آمریکا محسوب می‌شود.

انتخابات دور دوم جورجیا / رافائل وارناک و جان آساف

در رقابت دیگر، دیوید پردو، سناتور جمهوری‌خواهی که دوره سناتوری وی روز یکشنبه اخیر به پایان رسید در رقابتی تنگاتنگ با رقیب دموکرات جوانش جان آساف با بیش از ۱۶ هزار رأی عقب است، اما هزاران رأی هنوز شمارش نشده‌اند. اگرچه آرای باقی‌مانده اغلب مربوط به مناطقی است که اندکی به دموکرات‌ها متمایل‌اند.

به این ترتیب دموکرات‌ها اکنون در آستانه یک تاریخ‌سازی بزرگ هستند، و علاوه بر پیروزی نزدیک و تاریخی در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰، حالا در آستانه فتح ۲ کرسی بسیار مهم در سنا قرار دارند.

انتخابات دور دوم جورجیا / رافائل وارناک و جان آساف

اهمیت این ۲ کرسی بدین سبب است که اگر جان آساف هم بتواند دیوید پردو را شکست دهد، مجلس سنای جدید با ۵۰ سناتور دموکرات و ۵۰ سناتور جمهوری‌خواه، و تک‌رأی بن‌بست‌شکن معاون رئیس‌جمهور کامالا هریس به عنوان رئیس تشریفاتی سنا، دموکرات‌ها اکثریت را در کنگره (سنا و مجلس نمایندگان) بدست می‌آورند. و به این ترتیب کار برای  جو بایدن در مسیر قانون‌گذاری و اجرا، هموارتر خواهد شد.

انتخابات دور دوم جورجیا / رافائل وارناک و جان آساف

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما