اولین وعده های رسمی رئیس جمهور جدید ایالات متحده

بایدن:آمریکا در پیچ خطرناکی است

کدخبر: 387430
اقتصاد نیوز: جو بایدن در اولین سخنرانی رسمی خود گفت آمریکا در یکی از خطرناک ترین فصل های تاریخ خود است و در این زمستان پرمخاطره کارهای زیادی باید انجام دهیم.

به گزارش اقتصاد نیوز،جو بایدن که همراه با همسرش، دکتر جیل بایدن، در مراسم تحلیف ظاهر شد در اولین سخنرانی خود در مقام رئیس‌جمهوری وعده داد که روحیه اتحاد ملی را در یکی از خطرناک‌ترین فصل‌های تاریخ آمریکا به کشورش بازگرداند.جو بایدن ۷۸ ساله، مسن‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا تا امروز به شمار می‌رود.

جو بایدن پس از سوگند یاد کردن در حالی‌که به طور رسمی رئیس‌جمهوری آمریکا شد، سخنرانی خود در مراسم تحلیف را آغاز کرد.

او گفت: "اراده مردم شنیده شد و اراده مردم به اجرا گذاشته شد. ما بار دیگر آموختیم که دمکراسی بسیار با ارزش و در عین حال آسیب‌پذیر است. دوستان من، در این لحظه دمکراسی چیره شده است. این روز آمریکاست. این روز دمکراسی است. یک روز تاریخی و روز امید، بازسازی و حل مشکلات است."

آقای بایدن در بخش دیگری از سخنرانی خود خاطرنشان کرد: «در این زمستان پرمخاطره کارهای زیادی باید انجام بدهیم و در عین حال فرصت‌های زیادی داریم. خیلی چیزها باید ترمیم، بازسازی و التیام یابند؛ خیلی چیزها باید ساخته شود و دستاوردهای زیادی پیش روی ماست. کمتر کسی در تاریخ ما با چنین چالش‌های بزرگی روبه‌رو بوده است».

او افزود: "می‌دانم نیروهایی که تفرقه می‌اندازند عمیق و واقعی هستند. ولی در عین حال می‌دانم که این نیروها جدید نیستند. تاریخ ما یک نبرد دائم بین ارزش‌های آمریکایی که همه یکسان خلق شده‌اند با واقعیت زشت نژادپرستی، بومی‌گرایی، دگرهراسی و دشمن‌تراشی بوده که همواره بین ما اختلاف انداخته‌اند."

رئیس‌جمهوری جدید آمریکا تاکید کرد:‌ "این برهه‌ای بحرانی و چالش‌برانگیز است. تنها راه پیشرفت اتحاد است و ما باید به عنوان ایالات متحده آمریکا با این چالش روبرو شویم."

آقای بایدن در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: کره زمین برای بقای خود فریاد می‌زند. امروزه افراطی‌گری و تروریسم چالش‌هایی هستند که باید بر آن‌ها فائق بیایم.

بایدن

او با اشاره به واقعه حمله به کنگره آمریکا گفت: "ما چند روز پس از آن‌که یک عده شورشی تصور می‌کردند که می‌توانند با زور و خشونت اراده ملت را ساکت کنند اینجا گردهم آمده‌ایم. هدف آن‌ها متوقف کردن دمکراسی و بیرون کردن ما از مرکز مقدس دمکراسی بود. ولی چنین چیزی روی نداد و هیچ‌گاه روی نخواهد داد؛ نه امروز، نه فردا و نه هرگز."

آقای بایدن افزود: ما هرگز در آمریکا شکست نخورده‌ایم؛ بنابراین امروز بیایید یک بار دیگر به همدیگر گوش بدهیم و به هم احترام بگذاریم. سیاست‌ورزی نباید به گونه‌ای باشد که همه چیز را در مسیر خود نابود کند."

او تصریح کرد اوباش‌گری خشونت‌بار نمی‌تواند سنت‌های دمکراتیک ایالات متحده را ساقط کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد: "ما باید متفاوت باشیم و از این بهتر باشیم. ما در مقابل این بنا نشسته‌ایم که در زمان جنگ داخلی بنا شد. این جمهوری زمانی در میان مرگ و زندگی دست‌وپا می‌زد."

جو بایدن با تقبیح کسانی که از دروغ برای دستیابی به قدرت استفاده می‌کنند گفت که او رئیس‌جمهور همه آمریکایی‌ها خواهد بود و تاکید کرد که حکومتداری او بر پایه واقعیات و حقایق خواهد بود.

او اظهار داشت: "حقایق و دروغ‌ها هستند. دروغ‌ها برای قدرت گفته می‌شود و برای منفعت‌طلبی. ما می‌توانیم موافق نباشیم. این دمکراسی است."

رئیس‌جمهوری جدید خاطرنشان کرد وظایف همه آمریکایی‌ها به‌ویژه رهبران منتخب این است که از حقایق دفاع کرده و دروغ‌ها را شکست دهند.

جو بایدن همچنین با درود به «مردم خوب» آمریکا و اشاره به بحران همه‌گیری کرونا و رکود اقتصادی گفت: ما تا این‌جا راهی طولانی پیموده‌ایم. هنوز هم راهی طولانی در پیش داریم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما