خوابی که بایدن برای ترامپ دیده است!

کدخبر: 389724
اقتصاد نیوز : جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواستار آن است که دادرسی استیضاح دوم دونالد ترامپ کوتاه باشد تا خللی در دستور کار خودش ایجاد نکند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک متحد دولت بایدن به هیل گفت که رئیس جمهور آمریکا اجازه می‌دهد دادرسی استیضاح پخش شود و امیدوار است که روند آن کوتاه باشد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، به طور فزاینده‌ای روشن شده که هیچ محکومیتی علیه ترامپ، که بابت "تحریک شورش" قبل از حمله ۶ ژانویه به کنگره آمریکا استیضاح شده بود، صادر نخواهد شد.

روز دوشنبه در مجموع فقط ۵ جمهوری‌خواه سنا علیه پیشنهاد لحظه آخری برای لغو دادرسی ترامپ رأی دادند که به وضوح نشان داد محکومیتی- که نیازمند حمایت دو سوم سنا است- صادر نخواهد شد.

به گفته یک متحد، اکنون به نظر می‌رسد دولت بایدن اجازه پخش فرآیند دادرسی در ۸ فوریه (۲۰ بهمن) را خواهد داد. این در حالی است که بنا به گزارش هیل، نمایندگان دموکرات‌ کنگره هشدار داده‌اند عاقلانه نیست آن‌ها اکنون فرآیند دادرسی را زیر سؤال ببرند.

این موضوع همچنین در حالی مطرح می‌شود که رئیس جمهور، که وعده متحد کردن دو طرف گود را داده، منتظر تصویب چند بخش از دستورکار قانون‌گذاری خود شامل بسته امدادی کرونا به ارزش ۱.۹ تریلیون دلار است.

در حالی که گفته می‌شود برخی مشاوران ارشد بایدن از استیضاح حمایت می‌کنند، برخی دموکرات‌های کنگره هشدار داده‌اند که دادخواست ترامپ احتمالاً دستور کار دولت بایدن را به تعویق خواهد انداخت.

دستیار یک نماینده دموکرات سنا به هیل گفت: ما پیش از شروع، نتیجه را می‌دانیم و این برای همه ناامیدکننده است.

بایدن که در روزهای پس از شورش کنگره گفته بود "آنچه کنگره تصمیم بگیرد بر عهده خودشان است"، این هفته گفت که معتقد است دادرسی رئیس جمهور سابق باید انجام شود.

تیتر یک
  • سخنگوی شورای نگهبان خبر داد

    عباسعلی کدخدایی گفت:طبق هماهنگی انجام شده با وزارت کشور ساعت اخذ رای تا ساعت ۲۴ امشب تمدید شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما