رئیس جمهور:

روحانی: خناسان تنها دنبال آب و برق مجانی بودند /دولت حامی مستضعفان است

کدخبر: 389748
اقتصاد نیوز : رییس‌جمهوری با یادآوری فرمایشات امام (ره) در 12 بهمن 57 در بهشت زهرا درباره آب و برق مجانی، گفت: دولت دوازدهم افتخار می‌کند در سایه فداکاری مسولان و و تلاش وزارت نیرو و نفت این پیش بینی را محقق کرد و معلوم شد دولت جمهوری اسلامی ایران، دولت حامی مستضعفان است.

به گزارش اقتصادنیوز، حسن روحانی روز یکشنبه در آیین افتتاح ۱۳ پروژه بزرگ صنعت آب و برق در استان‌های خراسان شمالی و کردستان که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه امروز روز مبارکی برای کل ملت ایران و آزادی‌خواهان جهان است، گفت: روزی است که بر خلاف پیشگویی‌های قدرت‌های بزرگ امام (ره) با استقبال بی‌نظیر وارد کشور شد.

رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه استقبال‌ها در طول تاریخ ایران زیاد بوده است، ادامه داد: اینکه از فرودگاه تا بهشت زهرا همه خیابان‌ها مملو از جمعیت شود و در خود بهشت زهرا آن جمعیت عظیم میلیونی اجتماع کنند، یک روز بسیار شکوهمندی در تاریخ ایران بود.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایرنا بخوانید؛ 

*{ با اشاره به حکمت و تدبیر امام (ره) در بدو ورود به کشور}: امام (ره) وقتی وارد کشور شد نخست به دیدار شهدا  رفت و این مساله بسیار حائز اهمیت است. امام (ره) در آغاز به دیدار آنانی رفت که خون خود را در این راه نثار کردند و در کنار قبور مطهر آنها قدم گذاشت.  امام (ره) به نوعی خواست بگوید دعوت کننده واقعی‌اش فداکاران این سرزمین و در راس آن شهدا هستند و نخست بر تربت پاک شهدای عزیز قدم گذاشت.

* بقیه کارهای امام (ره) هم فوق العاده بود که به منزل کسی نرفت. در نوفلوشاتو بحث بود وقتی امام (ره) وارد کشور می‌شود به کجا برود و امام خود بهترین انتخاب را انجام داد و بسیار حائز اهمیت بود و همین ساعت‌هایی که داریم می‌گذرانیم ساعت‌های بسیار حساس در تاریخ کشور ما بود.

*{ با اشاره به سخنرانی بسیار حساس امام راحل در بهشت زهرا (س)}:  بعد از این سخنرانی خناسان یک بخش از این سخنان که آب و برق مجانی شود را دنبال می‌کردند و می گفتند چه شد.

روحانی

* این دولت یعنی دولت دوازدهم افتخار می‌کند که این کار را در سایه فداکاری و تلاش مسئولان و تلاش وزارت نیرو و وزارت نفت انجام داد و امروز توانستیم برای افراد کم مصرف که از اقشار کم درآمد هم هستند، برق و آب و گاز را مجانی کنیم و همه آن پیش بینی‌های امام در تاریخ تثبیت شد و درست از آب درآمد.

* بسیار جالب توجه این بود خناسان شعار زشتی که در دست گرفته بودند، پایان داده شد و معلوم شد دولت جمهوری اسلامی ایران دولت حامی مستضعفان است.

* امروز در ۲ استان شمالی و شمال غرب در استان خراسان شمالی و کردستان طرح‌های بسیار مهمی افتتاح شد، خوشحالیم با وجود اینکه امسال سال بسیار سختی برای مردم ما بود، در عین حال شعار جهش تولید مقام معظم رهبری روی زمین نماند و در استان‌های مختلف افتتاحیه‌های فراوانی داشته ایم و به یک معنا امسال واقعاً جهش تولید بود.

*{ با اشاره به طرح‌های بسیار مهم افتتاح شده}: این هفته به دلیل دهه مبارکه فجر و همچنین امروز یکشنبه هم طرح افتتاح کردیم و این می‌تواند برای مردم ما مبارک باشد.

* در زمینه آب و برق کار بزرگی در کشور انجام شده است، از یک طرف نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی ما صرفا سیاسی نیست.

* برخی فکر می‌کردند انقلاب ما انقلابی صرفاً سیاسی است و برای استقلال کشور، مبارزه با استعمار گران و استبداد انقلاب کردیم و به آن صبغه سیاسی می دهند یا می گویند برای استقرار احکام اسلام است و بیشتر به آن رنگ معنوی می‌دهند؛ اما آمار و ارقام نشان می‌دهد در کنار بخش سیاسی و معنوی، بخش مادی هم حائز اهمیت بوده است.

* امروز ۱۲ بهمن ۹۹ و اما هم ۱۲ بهمن ۹۹ وارد کشور شد یعنی سالی که امام وارد کشور شد سال ۹۹ هجری قمری بود و امروز سال ۹۹ هجری شمسی است. طبق آمار آغاز انقلاب ۱۹ سد در کشور وجود داشت که امروز به ۱۰۳ سد رسید یعنی سدهای کشور بیش از ۱۰ برابر شده است.

* در زمینه فاضلاب هم همانطور که وزیر نیرو اشاره کرد زمان پیروزی انقلاب ۴ تصفیه خانه فاضلاب در کشور داشتیم و امروز هفتاد و هفتمین تصفیه خانه فاضلاب را افتتاح کردیم بنابراین این نشان می دهد که در این مدت یک حرکت بزرگی در این کشور انجام شده و مردم، مدیران، مهندسان و کارگران ما همه در صحنه فعالیت هستند.َ

*  هر ۵۰ روز یک سد مخزنی ملی به افتتاح رسیده است؛ هر ۲ ماه یک بار یک تصفیه خانه آب افتتاح شده و هر یک ماه یک تصفیه خانه بهره برداری می‌شود که اعلام کردند تا پایان دولت  ۱۰۱ تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری می‌رسد.

*این نشانه‌های پیشرفت در زمینه‌های آب و برق، کشاورزی، انرژی، فضای مجازی، شرکت‌های دانش بنیان و فناوری و بهداشت و درمان است که در یک پنجشنبه، افتتاح بیمارستان هم خواهیم داشت.

* این میزان افتتاحیه در یک سال در تاریخ کشور ما سابقه ندارد، این کار بزرگی است که با وجود مواجهه با شرایط تحریم شدید، انجام شده است و هنوز هم با این تحریم که درحقیقت یک جنگ تحمیلی اقتصادی است بحمدالله این روحیه مردمی نشاط، ایثار و فداکاری مردم نشان می‌دهد که ۱۲ بهمن زنده است.

* همه اینها نشان می‌دهد که روحیه مردم همان روحیه ۱۲ بهمن سال ۵۷ با همان نشاط، دلاوری و فداکاری است. اگر در بعضی موارد مقداری مشکل و کمبود داریم باید جبران کنیم و به نظر من در زمینه‌های مختلف پس از انقلاب پیشرفت‌های بسیار خوب داشتیم البته ممکن است در زمینه‌های اخلاقی و معنوی مانند سال ۵۷ نباشیم.

* همکاری‌ها، تعاون، وحدت و یکپارچگی سال ۵۷ نمونه بود و ممکن است کمی در این زمینه نزول کرده باشیم که باید جبران کنیم و به همان نقطه سال ۵۷ برسیم. وحدت، یکپارچگی، ایثار و فداکاری علت پیروزی انقلاب ما بود که امروز هم نیاز داریم با همان وحدت، یکپارچگی، ایثار، همدلی انتخابات را پیش ببریم.

* انتخابات سال ۱۴۰۰ که خرداد سال آینده پیش رو داریم و مردم با مشارکت خود در انتخابات حضور پیدا می کنند و یک انتخابات رقابتی بسیار خوب خواهد.  نباید باعث شود که امروز اخلاق و معنویت را زیر پا بگذاریم بلکه همه باید برادرانه کنار هم باشیم چون ملت واحد هستیم و دولت واحد و هدف واحد داریم.

*  ۱۲ بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک می گویم و امیدوارم که بتوانیم راه،  مسیر و وصیت امام (ره) را به خوبی عمل کنیم.

تیتر یک
  • پروتکل‌های بهداشتی در همه حوزه‌های انتخاباتی رعایت شود

    رییس جمهور در بازدید از ستاد انتخابات کشور حفظ سلامت و رای مردم را از سوی مجریان انتخابات مورد تاکید قرار داد .

از دست ندهید
بلیط هواپیما