وزیر کشور:

وضعیت مطلوبی به لحاظ توزیع واکسن در سطح جهان داریم

کدخبر: 398793
اقتصادنیوز : وزیر کشور گفت: به‌رغم محدودیت‌هایی که در تهیه و توزیع واکسن وجود دارد، در حال حاضر در سطح جهان از وضعیت مطلوبی برخوردار هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان؛ بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی فضلی که صبح امروز به شهر مقدس قم سفر کرد، پس از زیارت مضجع شریف و منور حضرت فاطمه معصومه سلام ا... عرب‌ها در دیدار با تولیت حرم مطهر، ضمن تشکر و قدردانی از همکاری‌های ایشان در موضوع مقابله با کرونا وضعیت استان قم را در این زمینه، مدیریت شده و روند بیماری را رو به کاهش ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه استان قم در شرایط مطلوبی از لحاظ بیماری به سر می‌برد، مردم خوب مراعات می‌کنند، استفاده از ماسک تقریبا عمومی شده و در خصوص رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی هم روند مطلوبی را مشاهده می‌کنیم.

وزیر کشور گفت: با توجه به گذشت بیش از یک سال از شیوع این بیماری، عرصه‌های مختلف مرتبط با تأمین معاش، رزق و روزی و حتی بسیاری از عرصه‌های فرهنگی از جمله؛ زیارت، مناسک و سایر مناسبات فرهنگی و رفتاری، تغییر کرده است وطی سفر‌هایی که به شهر‌های مختلف داشتیم، خوشبختانه در اماکن مذهبی از جمله در مشهد مقدس نیز شاهد رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی بودم.

وی بهبود روند بیماری و سایر اقدامات پیشگیرانه را از دغدغه‌های شخص رئیس جمهور دانست و با اشاره به پیگیری‌های مستقیم ایشان به صورت همه جانبه ابراز امیدواری کرد: با تمامی تلاش‌های صورت گرفته در دولت و همکاری‌های مردم در رعایت پروتکل‌ها شاهد روند نزولی بیماری باشیم.

رحمانی فضلی با اشاره به محدودیت‌های پیش رو در اکثر کشور‌ها در خصوص نحوه تهیه و توزیع واکسن نیز گفت: در حال حاضر در مجموع ۲۰۰ کشور روند واکسیناسیون عمومی را در تعدادی محدود آغاز کرده‌اند، بالتبع کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست و به‌رغم محدودیت‌هایی که در تهیه و توزیع واکسن وجود دارد، در حال حاضر در سطح جهان از وضعیت مطلوبی برخوردار هستیم.
 
وزیر کشور با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در ایجاد قرارگاه عملیاتی بیماری کرونا با مسئولیت وزارت کشور، نقش قرارگاه را در کنترل و یکپارچه‌سازی اجرای سیاست‌های مدیریت کرونا و کاهش قابل توجه مرگ و میر، واجد اهمیت دانست.

وی وضعیت تجهیزات و بیمارستان‌ها در روند مبارزه با بیماری کرونا را مطلوب ارزیابی کرد و بر لزوم مدیریت ابعاد روحی روانی و آرامش ملت با شاخص‌های تاثیر گذار بر آن از جمله روحانیون و آیات عظام و کادر درمان تاکید کرد و گفت: حضور پر رنگ آیات عظام، روحانیون، آگاهی بخشی‌های عمومی و پیگیری‌های شخص مقام معظم رهبری در حمایت از قرارگاه و لایه‌های اجرایی مدیریت بیماری کرونا که از روز اول جلودار این موضوع بودند، مایه دلگرمی و اطمینان خاطر ملت است.

رحمانی فضلی وزیر کشور در ادامه با اشاره به دسیسه‌های دشمنان انقلاب اسلامی برای شکست جمهوری اسلامی و نقض قرارداد‌های منعقد شده با ایران در سطح بین‌الملل، به وحدت و انسجام ملت و دولت تاکید کرد و گفت: کشور ما در طول بیش از ۴ دهه گذشته، کشوری مقاوم بوده و همواره در برابر تمامی دسیسه‌های بیگانگان سربلند بیرون آمده است.

وزیر کشور مقاومت مردم عزیز ایران در طول بیش‌از ۴ دهه را شایسته تقدیر و تمجید برشمرد و ابراز امیدواری کرد، همچون گذشته با همراهی مردم شریف، ایران بر دشمنان و مستکبران پیروز شود.

رحمانی فضلی وضعیت سیاست‌های تحمیلی نظام سلطه بین‌المللی را در ارتباط با معیشت و مشکلات پیش روی ملت و دولت در طول ۴۲ سال گذشته، ناعادلانه دانست و تاکید کرد: در برهه فعلی نیز باید با وحدت، انسجام و همدلی تحت منویات مقام معظم رهبری دستاورد‌های مقاومت ایران اسلامی حفظ شود.

وزیر کشور در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات بسیار مهم سال ۱۴۰۰ ابراز امیدواری کرد: با آرامش، یکپارچگی و امنیت کامل، انتخاباتی در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت سربلند و همیشه در صحنه برگزار کنیم.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (ص) نیز در پایان ضمن ابراز خرسندی از خدمت شایسته دکتر رحمانی فضلی به عنوان رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد: برای پیشگیری از اوج گیری مجدد شیوع بیماری، با همکای تمام نهادها، تصمیمات و محدودیت‌های اتخاذ شده در ستاد کرونا و قرارگاه در سطح استان‌ها با جدیت دنبال شود.

 وزیر کشور صبح امروز پس از ورود به شهر مقدس قم، وارد بارگاه نورانی و حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علی‌ها شد و پس از زیارت این آستان مقدس، با آیت الله سعیدی امام جمعه قم و تولیت حرم مطهر دیدار کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما