احضار سفیر روسیه در ارتباط با یک پرونده جاسوسی

کدخبر: 402401
اقتصاد نیوز : وزارت خارجه ایتالیا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، "سرگئی رازوف"، سفیر روسیه در این کشور را به دنبال دستگیر شدن یک کارمند سفارت روسیه در رُم در ارتباط با یک پرونده جاسوسی، به این وزارتخانه احضار کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، طبق این بیانیه، "الیزابتا بلونی"، دبیرکل وزارت خارجه ایتالیا، به دستور "لوئیجی دی مایو"، وزیر امور خارجه این کشور، "سرگئی رازوف"، سفیر روسیه در ایتالیا را احضار کرده است.

به گزارش بی.بی.سی،‌ بر اساس اعلام پلیس ایتالیا، یک مقام نیروی دریایی این کشور حین تحویل اسنادی سری به یک مقام نظامی روسیه، دستگیر شده است.

پلیس نظامی این افراد را از بابت اتهام جاسوسی ارتکاب جرایم امنیتی متوقف کرد. انتظار می‌رود این فرد روس که ظاهراً از کارمندان سفارت روسیه در ایتالیا بوده، اخراج شود.

در بیانیه پلیس آمده است: پلیس نظامی کارابینیری در زمان یک دیدار مخفی بین دو فرد مذکور مداخله کرده و بلافاصله پس از انتقال یک سند توسط مقام ایتالیایی در ازای دریافت مبلغی پول، آن‌ها را دستگیر کرده است.

وب‌سایت روزنامه ایتالیایی "کوریرا دلاسرا" گزارش داد، اسناد ضبط شده در منزل مقام نیروی دریایی ایتالیا بیانگر آن‌ هستند که وی ممکن است اسرار ناتو را منتقل کرده و بدین‌ ترتیب، امنیت سایر کشورها را نیز به خطر انداخته باشد.

تیتر یک
  • بررسی روند سهم پول از کل حجم نقدینگی اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز: بررسی روند اجزای نقدینگی نشان می دهد تورم انتظاری در ایران در ماه های گذشته رو به افزایش است، این امر در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما