اولین واکنش مسکو به بازداشت افسر روسی به اتهام جاسوسی

کدخبر: 402430
اقتصاد نیوز : دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که بازداشت افسر روس عضو دفتر وابستگی نظامی سفارت روسیه در رم به جرم جاسوسی بر روابط روسیه و ایتالیا تاثیر منفی نگذارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پسکوف روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مورد بازداشت یک افسر روس عضو دفتر وابستگی نظامی سفارت روسیه در رم به جرم جاسوسی گفت: در زمان حاضر ما اطلاعات در مورد علت وقوع این حادثه در اختیار نداریم.  

 وی افزود: ما در هر صورت امیدواریم که ماهیت بسیار مثبت و سازنده روابط روسیه و ایتالیا استمرار یافته و این روند حفظ شود.   

 به دنبال دستگیری یک دیپلمات روسی در ایتالیا به جرم جاسوسی، این کشور سفیر روسیه را احضار کرد.

 خبرگزاری ریانووستی روز چهارشنبه به نقل از یک مقام سفارت روسیه در رم نوشت: وزارت امور خارجه ایتالیا، سرگئی روزوف سفیر روسیه را احضار کرد.  

به گفته مقام روس، لوئیجی دو مایو وزیر خارجه ایتالیا این تصمیم را پس از دستگیری یک دیپلمات روس به جرم جاسوسی گرفت.

در همین حال وزیر خارجه ایتالیا در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشت: مراتب اعتراض دولت ایتالیا در رابطه با بازداشت افسر روس به جرم جاسوسی را به سفیر روسیه در رم اعلام کردیم.

وی افزود: به اطلاع سفیر روسیه رساندیم که تصمیم به اخراج دو نفر از مقامهای سفارت که در این مساله بسیار جدی شرکت داشتند، گرفته ایم.

وزارت امور خارجه روسیه به دنبال اعلام این تصمیم ایتالیا در بیانیه ای از این مساله ابراز تاسف کرد.

در بیانیه گفته شده است: روسیه گام های خود در رابطه با اقدام ایتالیا را که با سطح روابط دوجانبه مطابقت ندارد، بعدا اعلام خواهد کرد.  

پلیس ایتالیا روز سه شنبه یک افسر روس سفارت این کشور در رم و یک افسر نیروی دریایی ایتالیا را بازداشت کرد.  

براساس گزارش پلیس ایتالیا، دستگیری این دو نفر پس از آنکه افسر ایتالیایی اسناد محرمانه را در عوض مبلغی پول به افسر روس تحویل داد، صورت گرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما