رویترز:

راه طولانی بازگشت اقتصاد آمریکا به مسیر خود

کدخبر: 402753
اقتصادنیوز : رئیس جمهور آمریکا گفت پس از بحران اقتصادی و بحران بیکاری کنونی، بازگشت اقتصاد به مسیر عادی زمانبر خواهد بود.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ­ ­­خبرگزاری صدا و سیما؛ جوبایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: ما برای بازگرداندن اقتصاد کشورمان به مسیر خود پس از بدترین بحران اقتصادی و بحران بیکاری در قرن حاضر هنوز راهی طولانی برای پیمودن پیش رو داریم. اما پیام من به مردم آمریکا این است: کمک کنید. این موضوع نه تنها سبب اعتبار بیشتر برای مردم آمریکا می‌شود بلکه مردم را در بازگرداندن اقتصاد کشور به مسیرش بسیار مصمم تر می کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: راهبرد جدید اقتصادی بر روی بازسازی ریشه‌ای اقتصاد کشور تمرکز کرده است. این موضوع دولت را در کنار مردم طبقه کارگر قرار می‌دهد. زمانی که ما بر روی مردم آمریکا سرمایه گذاری می‌کنیم ما نه تنها بر روی طبقه بالای جامعه بلکه بر روی مردم عادی آمریکا هم سرمایه گذاری می‌کنیم. ما شاهد آن بودیم که اقتصاد در ماه مارس با تصویب طرح نجات اقتصادی آمریکا دچار تحولاتی شد. این به منزله امیدی برای کشور ما است. ما همچنان به اجرایی سازی طرح خود در کشور در هفته‌های آتی ادامه می‌دهیم.

بایدن گفت: ما باید این سخن را به طور مستقیم به مردم آمریکا بگوییم. پیشرفتی که ما به سختی به آن دست پیدا کرده ایم می‌تواند معکوس شود. در جبهه اقتصادی اثرات و منافع طرح نجات آمریکا در مراحل اولیه خود است. این یک طرح نجات است. زمانی که اقتصاد به مسیر خود بازگردد ما باید تلاش بیشتری را در مسیر اقتصاد کشور داشته باشیم. ما نه تنها برای کوتاه مدت بلکه برای بلندمدت هم باید برنامه داشته باشیم. به همین خاطر من طرح اشتغال آفرینی آمریکا را ارائه کرده ام. این یک طرح ۸ ساله است.

تیتر یک
  • بسته خبری ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

    اقتصاد نیوز: با نامه رئیس سازمان بورس به رئیس کل بانک مرکزی برای شفاف کردن نرخ تسعیر بازار سهام اولین چراغ سبز را برای…

از دست ندهید
بلیط هواپیما