اخطار چین به آمریکا؛ از موضع برتر با دیگران برخورد نکن/ از اقتدار خود دفاع می کنیم

کدخبر: 403315
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه چین به آمریکا هشدار داده که موضع برتر اتخاذ نکرده و این پیش فرض را نداشته باشد که در امور بین‌الملل نظر نهایی را دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، وانگ یی در گفتگو با رسانه های خارجی پیرامون دیدارهای اخیر خود با وزرای خارجه سنگاپور، مالزی، اندونزی، فیلیپین و کره جنوبی گفت چین نمی‌پذیرد که ایالات متحده لیستی از درخواست‌های یکجانبه را برای مذاکره در مقابل پکن قرار دهد.

به گفته وزیر خارجه چین " درب‌های مذاکره با چین باز است اما مذاکره باید در موضع برابر و با رعایت احترام متقابل انجام شود."

وی در ادامه گفت: چین این موضوع را نخواهد پذیرفت که کشوری در دنیا خود را در موضع برتر در مقابل دیگران قرار دهد و اینکه نظر نهایی را در امور جهانی داشته باشد. اگر آمریکا به تقابل ادامه دهد، چین این موضوع را بدون ترس و به آرامی انجام خواهد داد.

به گفته وانگ هر چند همکاری میان چین و آمریکا امکانپذیر است اما هر دو طرف باید به نگرانی‌های اصلی یکدیگر احترام گذاشته و اینکه چین درخواست‌های یکجانبه از سوی واشنگتن را نمی پذیرد.

وزیر خارجه چین ادامه داد: ما قطعا با مداخله در امور داخلی چین برخورد می‌کنیم و از آن مهمتر با تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی که مبنای آن دروغ و اطلاعات نادرست است، مخالفیم.

وزیر خارجه چین گفت: چین نمی تواند به این دلیل که بسیاری از کشورهای کوچک و درحال توسعه از ما حمایت می کنند، عقب نشینی کند. اما چین این حق را دارد که پاسخ دهد زیرا باید از اقتدار و عزت ملی خود دفاع کنیم.

تیتر یک
  • در گزارش «اقتصادنیوز» از بازار متشکل ارزی بررسی شد؛

    اقتصادنیوز: در معاملات امروز ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ اختلاف بین قیمت دلار بازار آزاد و سنا افزایش یافت، اما یورو آزاد به یورو…

از دست ندهید
بلیط هواپیما