واکنش سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به برخورد اخیر در خلیج فارس؛

پیام پنتاگون به ایران

کدخبر: 409902
سخنگوی پنتاگون با بیان اینکه از طریق کانال های دیپلماتیک نارضایتی مان را به ایران اعلام می کنیم، درباره راهکار ارتش این کشور برای کاهش احتمال تنش میان نیروی دریایی آمریکا و ایران در خلیج فارس سخن گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در یک کنفرانس خبری راهکار ارتش این کشور را برای کاهش احتمال تنش میان نیروی دریایی آن با نیروی دریایی سپاه پاسداران در خلیج فارس بیان کرد.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره فعالیت نیروهای نظامی این کشور در منطقه و لزوم تعامل ارتش آمریکا با سپاه پاسداران در راستای کاهش احتمال درگیری گفت: فکر نمی کنم تمایلی برای هر گونه برقراری ارتباط عملیاتی یا استراتژیک میان آمریکا و سپاه پاسداران وجود داشته باشد. ما کانال های دیپلماتیکی داریم که به خوبی از طریق آن ها نارضایتی هایمان را با تهران مطرح می کنیم. 

کربی با استناد به ادعای پنتاگون مبنی بر نزدیک شدن قایق های سپاه پاسداران به کشتی های آمریکایی در هفته های گذشته در خلیج فارس، گفت که هر دو طرف امکان برقراری ارتباط از طریق هشدار رادیویی را داشته اند و اگرچه این رخ دادها به خشونت و درگیری کشیده نشد، «غیر ضروری، ناامن و مطمئناً غیرحرفه ای بوده اند».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما