جدیدترین نظرسنجی در مورد انتخابات 1400 + جدول

کدخبر: ۴۱۲۰۰۱
با استفاده از مدل های پیش بینی و بکار گرفته شده در این تحقیق و ضریب خطا می توان پیش بینی نمود نرخ قطعی مشارکت در انتخایات 1400 در این بازه زمانی 54% الی 59% باشد.
جدیدترین نظرسنجی در مورد انتخابات 1400 + جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران؛ انتخابات ریاست جمهوری 1400 وارد ابعاد جدیدی شده است.

برخی شخصیت ها از قبیل سیدحسن خمینی انصراف داده اند و محمدجوادظریف گفته است که در انتخابات شرکت نمی کند.

اگر سید ابراهیم رئیسی به میدان بیاید محمدباقر قالیباف و برخی دیگر از جریان اصولگرا در انتخابات ثبت نام نخواهند کرد.

به خواست عمومی ممکن است برخی از این افراد در انتخابات شرکت کنند، اما یک نظرسنجی که توسط «موسسه پرسش» انجام شده، به تحقیق در مورد مقبولیت عمومی و اجتماعی محمدجوادظریف و گرایش افکار عمومی به وی پرداخته است.

در مرحله اول در فروردین 1400، نظرسنجی میدانی(760نمونه) انجام شد و سپس در تاریخ های 7و8و9 اردیبهشت، مجددا 296 نمونه بررسی و پس از آن نیز در تاریخ 13و14 اردیبهشت، 284 نمونه به تحقیق اضافه شده است.

این گزارش در حالی منتشر میشود که محمدجواد ظریف اعلام کرده است در انتخابات 1400 شرکت نخواهد کرد و پیش از این منتشر نشده است.

این گزارش یک مرجع و سند جامعی از انگیزه و آراء و تفکرات جامعه ایران است که براساس مدل سازی دو-عامل به صورت مصاحبه حضوری و تأییدات میدانی بطور مستقل انجام گرفته است پاسخ دهندگان مرحله دوم-1 / 1340نفر، حاشیه خطا و خطای نمونه برداری برای مجموع پاسخ دهندگان 3/7 +/- در سطح اطمینان 95٪ است و اثر طراحی 2.4، اطلاعات بیشتر در (در اینجا)  (تحقیق مشابه17مهر97) و همچنین متدولوژی  و نتایج قبل از 31مارس 2006 توسط گالوپ (در اینجا).

در اکوایران ببینید: دومین روز، روز تهدید و اخطار

نرخ مشارکت  54% - 59% 

با استفاده از مدلهای پیش بینی و بکار گرفته شده دراین تحقیق و ضریب خطا می توان پیش بینی نمود نرخ قطعی مشارکت در این بازه زمانی 54% الی 59% باشد که با استفاده از مدل SVR در بازه های زمانی مختلف میتوان به قطعیت بیشتری دست یافت. نرخ بدست آمده  حاصل برآیندفازی از نرخ ابرازی و تردید در مشارکت بوده که با ضریب خطای 2% حاصل گردیده است . 

Slide3

نتیجه سبد رای کاندیداها

 

02

مشارکت احتمالی در انتخابات

 

03

تمایل مردم به جریانات مختلف سیاسی چگونه است؟

Slide5

میزان محبوبیت ظریف چه اندازه بود و پس از انتشار فایل صوتی و بیانات رهبر معظم انقلاب چه تغییری کرد؟

Slide7

Slide8

Slide9

میزان تغییر محبوبیت کاندیداهای مشهور انتخابات از ابتدا تا اواخر فروردین ماه چگونه بوده است؟

Slide10

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید