سخنگوی کرملین خبر داد:

تلاش روسیه برای حل درگیری‌های فلسطین و اسرائیل

کدخبر: 412015
اقتصادنیوز : سخنگوی کرملین امروز (پنج‌شنبه) تاکید کرد، روسیه تلاش می‌کند تا روند تشدید تنش‌ها و درگیری‌ها میان فلسطین و رژیم صهیونیستی را تغییر دهد و این بحران را حل کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: همان طور که می‌دانید کشورهای مختلف تلاش می‌کنند تا با استفاده از روابطشان از فلسطین و اسرائیل بخواهند تا خویشتن‌داری کرده و اقداماتی را که منجر به افزایش شدید تعداد قربانیان غیرنظامی می‌شود را متوقف کنند. روسیه نیز همانند دیگر کشورها در تلاش است تا اوضاع را آرام کند.

وی افزود: مهم‌ترین مساله برای فلسطین و اسرائیل این است که درک کنند هیچ جایگزینی به جز یک راه‌حل سیاسی و دیپلماتی برای این بحران وجود ندارد.

پسکوف همچنین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اواخر امروز ویدئوکنفرانسی با آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل که در حال حاضر به مسکو سفر کرده، برگزار خواهد کرد.

در پاسخ به این سوال که چرا پوتین نشستی رو در رو با گوترش نخواهد داشت، سخنگوی کرملین به توصیه‌های کارشناسان اپیدمیولوژی اشاره کرد.

 وی گفت: این به دستورالعمل‌ها در رابطه با پاندمی کرونا که همچنان پابرجا هستند و توصیه‌های کارشناسان اپیدمیولوژی مربوط می‌شود. دستورالعمل‌های پیشگیری هنوز لغو نشده‌اند. بسیار مهم است که این توصیه‌ها را رعایت کنیم به ویژه هنگامی که درباره رئیس جمهوری صحبت می‌کنیم.    

پسکوف افزود: مدل آنلاین مذاکره بر تاثیرگذاری آن اثری نمی‌گذارد و به هیچ عنوان موضوعات موجود در برنامه نشست پوتین و گوترش را محدود نمی‌کند. هر کسی می‌تواند ناقل ویروس کرونا باشد.

وی شرایط جسمانی پوتین را "عالی" توصیف کرد و گفت: تصمیم درباره برگزاری مذاکرات آنلاین به هیچ وجه ربطی به وضعیت سلامتی و جسمانی پوتین ندارد. این تصمیم تنها به توصیه‌های کارشناسان مربوط است.

سخنگوی کرملین در پاسخ به این سوال که پوتین و جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به صورت حضوری دیدار می‌کنند یا آنلاین، گفت: کارشناسان اپیدمیولوژی در این باره تصمیم خواهند گرفت.

وی در ادامه گفت: هنوز هیچ توافقی درخصوص زمان و مکان این نشست صورت نگرفته است.

پسکوف در بخش دیگری از سخنان خود درباره ادعای اتحادیه اروپا دال بر اینکه مسکو قصد "الحاق دوفاکتوی" جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک اوکراین را دارد، تاکید کرد: روسیه قصد ندارد هیچ بخش خارجی را به این کشور الحاق کند.

وی افزود: روسیه قصد الحاق هیچ منطقه‌ای را ندارد. روسیه هرگز این کار را انجام نداده و نخواهد داد.

تیتر یک
  • ۹۱ میلیارد تومان پول حقیقی وارد بورس شد

    در اولین هفته کاری مرداد ۱۴۰۰ میانگین ارزش صف‌های خرید پایانی بازار سهام رشد ۴۵ درصدی داشت و ششمین هفته صعودی بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما