در نتیجه سیاست‌های جو بایدن؛

هجوم گسترده مهاجران به شهر مرزی تیخوانا بین مکزیک و آمریکا

کدخبر: 412045
اقتصادنیوز : شبکه تلویزیونی رویترز در گزارشی از هجوم گسترده مهاجران به یکی از شهر‌های مرزی مکزیک در نتیجه سیاست‌های جو بایدن خبر داد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ شبکه تلویزیونی رویترز در گزارشی اعلام کرد، شهر مرزی تیخوانا بین مکزیک و آمریکا مملو از مهاجرانی شده است که از آمریکای لاتین خود را به این شهر رسانده اند.
این مهاجران در این شهر گیر افتاده اند و منتظر گرفتن پذیرش از آمریکا و ساختن زندگی جدیدی در این کشور هستند. این موج از مهاجران پس از آن وارد این شهر شده اند که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا محدودیت‌های مرتبط با ورود مهاجران را کاهش داده و خواستار متوقف شدن روند احداث دیوار مرزی شده است.

با این حال، افزایش ناگهانی تعداد مهاجران موجب ایجاد نگرانی‌های اجتماعی درباره شرایط زندگی آن‌ها و همچنین وضعیت سلامتی آن‌ها در بحبوحه شیوع و همه گیری کووید-۱۹ شده است.

یکی از ساکنان محلی در سخنانی گفت: «اکنون مسئله مهاجران واقعا یک مسئله بسیار جدی است که برای مکزیک نیز دردسر ایجاد کرده است. تعداد زیادی مهاجر از مرکز و جنوب آمریکای لاتین یا جا‌های دیگر وارد اینجا شده اند. ما همچنین مهاجرانی از مکزیک داریم که می‌خواهند به آمریکا بروند.

برخی هم از هائیتی، هندوراس و ونزوئلا هستند و می‌خواهند به آنجا بروند. آن‌ها فقیر هستند و در این اردوگاه‌ها در مکزیک زندگی می‌کنند. آن‌ها چادر ندارند.

برخی افراد برایشان غذا می‌آورند. هیچ کسی نمی‌داند آینده آن‌ها چه می‌شود.»

ممکن است آینده این مهاجران مبهم نامشخص باشد، اما وضعیت فعلی آن‌ها نیز خوب نیست. آن‌ها در حالی که بدون سرپناه هستند در واقع بی خانمان می‌باشند و تنها به کمک‌های افراد مهربان متکی هستند.

یک مهاجر هندوراسی گفت: «فقط می‌خواهم کار پیدا کنم. سپس می‌توانم به خانواده ام (در هندوراس) کمک کنم. طوفانی رخ داد و همه چیز نابود شد.»

تیخوانا تنها بخشی از یک مشکل بزرگ محسوب می‌شود. در کل خط مرزی بین مکزیک و آمریکا، ۱۷۸ هزار مهاجر غیرقانونی تنها در ماه آوریل رهگیری شدند که بالاترین میزان {مهاجران غیرقانونی} در ۲۰ سال گذشته محسوب می‌شود.

تیتر یک
  • رونمایی از نقشه راه اقتصادی دولت سیزدهم

    اقتصاد نیوز: دولت سیزدهم بنا دارد تا با ایجاد صندوق سرمایه گذاری ارزی، ارزهای خانگی مردم را جذب این صندوق کند و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما