جدیدترین خبرها از لیست شورای شهر تهران از زبان چمران

کدخبر: 412677
اقتصاد نیوز : نائب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: شورای ائتلاف یک مجمع برای اولین بار در کشور تشکیل داد و اسامی افرادی که کاندیدا شدند و با شورای ائتلاف هماهنگ هستند را به مجمع دادیم که رای گیری برای حضور آنها صورت گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مهدی  چمران درباره انشقاق بین شورای وحدت و ائتلاف گفت: اینکه انشقاق است بله وجود دارد، شورای وحدت کارهای خود را کرده بود امیدواریم به نتیجه واحد در انتخابات شوراها برسیم در انتخابات ریاست جمهوری مشکلی بین شورای ائتلاف و وحدت وجود ندارد.

چمران افزود:‌ در ارتباط با مبارزه با فساد همه خوشبختانه شعار آن را می دهند ولی امیدواریم همه در عمل به آن پایبند. ما در دوره قبلی شورای شهر چند سال تلاش کردیم که مشکل نقدی و غیرنقدی را در حوزه بودجه نویسی حل کنیم. حتی در بسیاری از شهرداری‌ها و حتی در دولت چنین رویه‌ای برقرار نیست. اقدام دیگری که کردیم این بود که دیدارهای چهره به چهره مردمی کمتر شود و این دیدارها در قالب فضای مجازی به شکل راحت‌تری شکل بگیرد.

وی درباره لیست‌های  منتشر شده در برخی رسانه‌ها  که از آن به عنوان لیست نهایی شورای ائتلاف برای شورای شهر تهران نام برده می‌شود، خاطرنشان کرد:  ما هنوز به هیچ لیستی نرسیدیم و شورای ائتلاف یک مجمع برای اولین بار در کشور تشکیل داد و اسامی  افرادی که کاندیدا شدند و با شورای ائتلاف هماهنگ هستند را به مجمع دادیم که رای گیری برای حضور آنها صورت گیرد که خروجی آن مشخص نشده است.  از سوی دیگر هنوز معلوم نیست این افراد در این لیست باشند یا خیر. 

چمران درباره ترکیب لیست نهایی شورای ائتلاف خاطرنشان کرد: قاعدتا ما حداقل‌هایی را برای حضور بانوان و هرچه قدر بیشتر بتوانیم حضور جوانان  در برنامه داریم. همانطور که در لیست مجلس ۱۷ یا ۱۸ نفر از جوانان در لیست بودند و ۶ نفر از خانم‌ها نیز در لیست حضور داشتند. 

چمران در  واکنش به این سوال که آیا کاندیدای اصولگرایی که در کنار آقای رئیسی در انتخابات ثبت نام کرده‌اند به عنوان کاندیدای پوششی ایشان عمل خواهند کرد،‌ تصریح کرد: هرکسی برای ریاست جمهوری می‌آید شخصیت و جایگاه خاصی دارد و می تواند یک رئیس جمهور بالقوه باشد و طرح کاندیدای پوششی فکر می‌کنم بی احترامی به اشخاص باشد، هرچند معاون اول رئیس جمهور در دوره قبلی به عنوان  کاندیدای پوششی آقای روحانی  آمد!

نائب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پاسخ به اینکه نقش شورای ائتلاف در چینش کابینه چیست؟ خاطرنشان کرد: همانند کمیسیون‌های  مجلس رویکرد شورای ائتلاف این است که رئیس جمهور منتخب  اگر در چینش کابینه کمک بخواهند،‌ به ایشان کمک خواهیم کرد؛  البته  مطالعاتی دقیقی در این حوزه در شورای ائتلاف صورت گرفته و چند اندیشکده با ما کار کردند و هنوز هم در حال کار هستند؛ ما در شورای ائتلاف 40 کانون تخصصی از جمله صنعت گران ورزشکاران، انرژی، معلمان و سلامت  داریم که در حال فعالیت هستند و ما برنامه این کانون‌ها را به رئیس جمهور منتخب ارائه می دهیم و فکر می کنیم که از این ظرفیت استفاده خواهند کرد ولی در نهایت خود رئیس جمهور است که صلاح می داند از این ظرفیت استفاده کند یا خیر.

نایب رئیس شورای ائتلاف  در واکنش به تعداد زیاد نامزد‌های اصولگرا و موضع چمران در حمایت از رئیسی گفت: ما باید از یک نفر حمایت کنیم، اما رئیسی نباید تنها باشد و باید یک تیم باشد تا بتواند به رئیس جمهوری برود. هر که بوده و پیدا شده در انتخابات شرکت کرده است برای رئیسی در جبهه اصولگرا به اجماع رسیده ایم.

وی درباره وحدت با جبهه پایداری و ایستادگی در انتخابات شورای شهر یادآورشد:  تلاشمان این است که به یک لیست برسیم، اما هنوز به لیستی نرسیدیم که به سر لیست برسیم، به همین دلیل ترجیح می‌دهیم به وحدت برسیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما