ترامپ: آمریکا خوار و حقیر شده است/ روابط بسیار خوبی با پوتین دارم

کدخبر: ۴۱۷۲۳۸
رئیس جمهور سابق آمریکا دولت کنونی کشورش را به خاطر یک سری مشکلات و مسائلی که آمریکا در حال حاضر با آن مواجه است، مقصر دانست و تاکید کرد که آمریکا "خوار و حقیر" شده است.
ترامپ: آمریکا خوار و حقیر شده است/ روابط بسیار خوبی با پوتین دارم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در جریان سخنرانی در کنوانسیون حزب جمهوری‌خواه در شهر گرینویل در ایالت کارولینای شمالی گفت: جمهوری‌خواهان در انتخابات سال ۲۰۲۲ (انتخابات کنگره) فرصت فوق‌العاده‌ای خواهند داشت و بقا به انتخاب جمهوری‌خواهان در تمامی سطوح بستگی خواهد داشت.

وی افزود: مرز کشورمان کاملا باز است و مهاجرت غیرقانونی سر به فلک کشیده است. مواد مخدر به داخل کشور سرازیر می‌شود، قیمت بنزین در حال افزایش است و صنایع‌مان در معرض حملات سایبری قرار دارند. این به معنای عدم احترام به کشورمان و به رهبران‌مان است و صحبت‌هایی از تعظیم رهبرانمان در برابر چین به گوش می‌خورد.    

ترامپ مدعی شد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا نوع اشتباهی از ایدئولوژی را در آمریکا ترویج می‌دهد که منجر به تفرقه بیشتر خواهد شد نه وحدت و اتحاد.

وی گفت: دولت بایدن همچنین آیین‌نامه‌هایی را برای آموزش کودکان محصل آمریکایی با آموزه‌های سمی جناح چپ از جمله نظریه حساس نژادی صادر کرده است.

ترامپ هشدار داد: بدون مرزهای مستحکم و درستی انتخابات، کشورمان ممکن است به عنوان یک دیکتاتوری شناخته و اداره شود. من آن کسی نیستم که تلاش می‌کند تا دموکراسی آمریکا را متزلزل کند. من کسی هستم که تلاش می‌کند دموکراسی آمریکا را حفظ کند.

این رئیس جمهور سابق همچنین دولت بایدن را مقصر بحران مرز جنوبی کشور دانست و گفت: دموکرات‌ها آمریکا را به یک پناهگاه و مخفیگاه برای بیگانگان جنایتکار تبدیل کرده‌اند. مساله این مرز تازه آغاز فجایع دولت بایدن است.

وی افزود: بایدن علنا توسط مذاکره‌کنندگان چینی و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به تمسخر گرفته می‌شود. آنها به بایدن طعنه می‌زنند و به او می‌خندند و آنها کشورمان را تحقیر می‌کنند.

در همین حال، ترامپ مدعی شد که روابط خوبی با پوتین دارد.

وی تصریح کرد: من روابط بسیار خوبی با پوتین دارم اما هرگز هیچ کس به اندازه من به روسیه سخت نگرفته است.  

این در حالی است که بایدن در مقاله‌ای که روز شنبه توسط روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، تاکید کرد، واشنگتن و متحدانش آماده رسیدگی به چالش‌های روسیه برای امنیت و حاکمیت‌شان هستند اما آمریکا به دنبال درگیری با مسکو نیست و مذاکرات قریب‌الوقوع میان روسای جمهور روسیه و آمریکا در ژنو فرصتی برای مذاکره درباره حوزه‌های همکاری از جمله ثبات استراتژیک و کنترل تسلیحاتی خواهد بود.

ترامپ در بخش دیگری از این سخنرانی گفت: چین باید به خاطر پاندمی کرونا به همه کشورها غرامت بپردازد.

وی افزود: همه کشورهای جهان باید به چین صورت حسابی را برای دریافت ۱۰ تریلیون دلار به عنوان غرامت برای خسارت‌هایی که چینی‌ها باعث آن شدند، ارائه دهند و این کمترین غرامتی است که می‌توان از چین به خاطر پاندمی کرونا درخواست کرد.

ترامپ همچنین از دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا به خاطر "تناقض داشتن در توصیه‌هایش درباره کووید ۱۹" انتقاد کرد.

وی گفت: فائوچی در ابتدا خیلی محکم گفت نیازی به استفاده از ماسک نیست و سپس به استفاده از ماسک روی آورد و به یکی از طرفداران تندرو استفاده از ماسک تبدیل شد.

ترامپ اظهار داشت: آمریکا دولتی داشت که باید به خاطر تمامی دست‌آوردها در مبارزه با کووید ۱۹ و کمپین کنونی واکسیناسیون از آن تشکر می‌شد.

این رئیس جمهور سابق همچنین دولت بایدن را به مسدود کردن یک تحقیقات کامل درباره ریشه‌های کووید ۱۹ متهم کرد.

ترامپ همچنین از دولت بایدن به خاطر رد خط لوله نفتی " کیستون" انتقاد کرد و گفت: اگر شما طرفدار محیط زیست هستید، این خط لوله نفتی بسیار بهتر از راه‌آهن‌هاست اما آنها آن را رد کردند در حالی که از پروژه خط لوله گازی نورد استریم ۲ حمایت می‌کنند.

وی افزود: بایدن خط لوله نفتی ما را رد کرد اما خط لوله گازی روسیه را که من کاملا مانع آن از رسیدن به آلمان و دیگر بخش‌های اروپا شده بودم، تایید کرد.           

خط لوله کیستون یک سیستم خط لوله برای انتقال نفت خام آلبرتا از شهر "هاردیستی" کانادا به پالایشگاه‌ها در ایلینوی، اوکلاهما و تگزاس است.

تیتر یک
کارگزاری مفید