رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد:

جلوگیری از شرکت چین در تعیین قوانین تجارت جهانی شد

کدخبر: 417299
اقتصادنیوز : رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد چین نباید در تعیین و توسعه قوانین مربوط به فناوری و تجارت جهانی مشارکت داده شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آنا؛ جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در مقاله‌ای که توسط روزنامه واشنگتن‌پست منتشرشده، نوشت: در جریان سفر به بروکسل، با رئیس کمیسیون اروپا و رئیس شورای اروپا دیدار و درباره اینکه چطور آمریکا و اروپا می‌توانند با یکدیگر همکاری نزدیکی در زمینه چالش‌های جهانی داشته باشند، مذاکره خواهم کرد. ما تلاش می‌کنیم تا اطمینان پیدا کنیم که دموکراسی‌های بازار و نه چین یا هیچ‌کس دیگری، قوانین قرن بیست و یکم پیرامون تکنولوژی و تجارت را خواهند نوشت. ما هدف یک اروپای کامل، آزاد و در صلح را دنبال خواهیم کرد.

بایدن تأکید کرد: این به دموکراسی‌های پیشرو جهان بستگی دارد تا جایگزینی با استاندارد بالا را به‌جای چین به‌منظور ارتقاء زیرساخت‌های طبیعی، بهداشتی و دیجیتال پیشنهاد دهند.

جو بایدن روز پنجشنبه با امضای فرمانی اجرایی سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها در تعدادی از شرکت‌های چینی دارای ارتباطات ادعایی با بخش‌های نظامی و جاسوسی این کشور را ممنوع کرد. این دستور اجرایی دولت بایدن لیست منتشرشده توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را گسترش می‌دهد و به‌جای ۴۴ شرکت ۵۹ شرکت چینی را هدف می‌گیرد. این دستور اجرایی از دوم اوت به اجرا درمی‌آید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما