دیدار هیات ایرانی با وزیر خارجه سوریه

کدخبر: 426430
وزیر امور خارجه این کشور با هیأتی بلندپایه از وزارت امور خارجه ایران دیدار و درباره توسعه همکاری‌ها و هماهنگی‌ها میان دو کشور رایزنی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛  فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه، امروز ، با هیأتی از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ریاست  رضا نجفی  معاون وزیر خارجه دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، در این دیدار درباره روابط میان وزارت امور خارجه دو کشور و همچنین زمینه‌سازی‌های لازم برای تقویت هماهنگی‌ها و رایزنی‌ها در تمام حوزه‌های مورد اهتمام مشترک از جمله تلاش برای مبارزه تروریسم اقتصادی بحث و تبادل نظر شده است.

خبرگزاری رسمی سوریه در ادامه نوشت که وزیر امور خارجه این کشو در این دیدار از جانب دولت و مردم سوریه از نقش مهم ایران در تمام زمینه‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی در حمایت از این کشور در خصوص مبارزه با تروریسم تقدیر کرده است.

فیصل المقداد همچنین با تأکید بر عمق روابط راهبردی ایران و سوریه و ابراز رضایت‌مندی از سطح روابط دو کشور، اظهار داشت که سفرهای متقابل به تحکیم و توسعه روابط دو کشور و همچنین فعالسازی هماهنگی‌ها، رایزنی‌ها و تبادل نظر میان وزارت‌خارجه دو کشور و از سوی دیگر، دست‌یابی به راه‌هایی برای ارتقای سطح همکاری‌های جدی و ثمربخش در محافل بین‌المللی کمک خواهد کرد.

المقداد همچنین بار دیگر تأکید کرد که دمشق در مذاکرات مربوط به پرونده هسته‌ای ایران در کنار تهران خواهد ایستاد.

در مقابل، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد که این سفر شامل دیدارها و نشست‌های متعددی را در بر خواهد گرفت و هدف از آن، فعالسازی همکاری‌‌ها و هماهنگی‌‌ها با وزارت امور خارجه سوریه است.

رضا نجفی در ادامه با «عمیق» و «مهم» خواندن روابط ایران و سوریه، تأکید کرد که حمایت‌های ایران از مواضع عادلانه سوریه در سازمان‌های بین‌المللی به‌ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم با هدف برقراری مجدد امنیت و ثبات در تمام خاک سوریه تداوم خواهد داشت.

 طبق این گزارش، «لؤی العوجی» دبیراول کمیته ملی سوریه، «رؤی شربجی» از اعضای دفتر وزیر امور خارجه سوریه، «محسن نذیری اصل» رئیس کمیته ملی ایران، «محمود خلف رضائی» مشاور حقوقی وزارت امور خارجه ایران و همچنین «مهدی سبحانی فر» سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق و «ولی‌پور» مشاور اول سفارت ایران در این دیدار حضور یافتند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما