بازداشت دوست نزدیک ترامپ

کدخبر: 427719
اقتصادنیوز: یکی از دوستان نزدیک دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا به اتهام لابی گری غیرقانونی برای دولت امارات متحده عربی بازداشت شد.

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از رویترز، "توماس جوزف باراک" 74 ساله تاجر و سرمایه دار مشهور بخش املاک و بازار سهام آمریکا،  روز سه شنبه (دیروز) با حکم دادستانی نیویورک و به اتهام لابی گری غیرقانونی برای دولت امارات متحده عربی بازداشت شده است.

توماس باراک از نزدیکان ترامپ بود و ریاست کمیته مالی مراسم تحلیف او در ژانویه 2017 را به عهده داشته است. او در شهر لس آنجلس ایالات کالیفرنیا بازداشت شده است.

بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا لابی گری یک شغل به رسمیت شناخته شده است اما لابی گران دیگر دولت ها و نهادها  باید به صورت رسمی به دولت ایالات متحده آمریکا اعلام کنند و اگر به فعالیت لابی گری بدون اعلام رسمی مبادرت ورزند، اقدام آنها جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.

توماس باراک (فرد سمت چپ تصویر) مسئول کمیته مالی مراسم تحلیف ترامپ در ژانویه 2017 بوده است.

بازداشت دوست نزدیک ترامپ به اتهام لابی گری برای امارات

 

دادستانی نیویورک 7 عنوان اتهامی برای توماس باراک مطرح کرده که از جمله آنها لابی گری بدون مجوز برای دولت امارات و نیز ارایه اطلاعات غلط و دروغ درباره همکاری های تجاری خود با امارات در بازجویی پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) است.

از دیگر اتهامات توماس باراک فشار غیرقانونی بر دولت ترامپ از زمان کارزار انتخاباتی ترامپ در سال 2016 تا آوریل 2018 است.

باراک متهم است به صورت غیرقانونی و با توصیه مقامات ارشد امارات به دنبال پیشبرد منافع امارات در دولت ترامپ بوده است.

بر اساس اتهامات مطرح شده، باراک در دوره سال های بین 2016 تا 2018 با همکاری دو فرد دیگر که یکی از آنها اماراتی بوده ، مشاوره‌های غیر رسمی به مقام‌های آمریکایی در خصوص سیاست خاورمیانه آمریکا ارائه کرده و تلاش داشته تا سمت مهمی را در دولت آمریکا از جمله نماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه را بدست بیاورد.

بر اساس اتهامات مطرح شده وزارت دادگستری آمریکا، باراک و دو متهم دیگر این پرونده که یکی از آنها "رشید سلطان" 43 ساله شهروند امارات است، با هدایت مقام‌های امارات در تلاش برای تاثیرگذاری در انتخابات سال 2016 بوده اند.

سخنگوی توماس باراک اتهامات عنوان شده از سوی دادستانی نیویورک در بروکلین را رد کرده و تاکید کرده توماس باراک در دادگاه از اتهامات مطرح شده علیه خودش دفاع خواهد کرد.

گفتنی است پیشتر نیز چندین نفر از مشاوران و حامیان مالی ترامپ به اتهامات مشابه و نیز به جرم تخلف در قوانین انتخاباتی آمریکا بازداشت شده اند.

دادخواست دادستانی آمریکا علیه 3 متهم پرونده از حمله توماس باراک

بازداشت دوست نزدیک ترامپ به اتهام لابی گری برای امارات

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: ​تداوم افزایش قیمت دلار در بازار موجب شد تا امروز ۷ آذر ۱۴۰۰ شاهد یکه‌تازی محصولات ایران خودرو در بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما