سخنگوی طالبان اعلام کرد:

طالبات خواهان روابط دیپلماتیک و تجاری با همه کشورها است

کدخبر: 434391
اقتصادنیوز : سخنگو و وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی طالبان امروز پنج‌شنبه تاکید کرد که "امارت اسلامی" افغانستان خواهان روابط دیپلماتیک و تجاری بهتر با تمامی کشورهاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایسنا؛ ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان با انتشار پیامی توییتری گفت: امارت اسلامی با تمام کشورها خواهان روابط بهتر دیپلماتیک و تجاری است. ما در مورد تجارت نکردن باهیچ کشور سخنی نگفته‌ایم. شایعاتی که در این مورد پخش شده، حقیقت ندارد و ما آن را رد می‌کنیم.

ذبیح‌الله مجاهد امروز همچنین در پیامی توییتری، یک اعلامیه به مناسب روز استقلال افغانستان (۲۸ مرداد) منتشر کرد. سخنگوی طالبان لینکی به یک سند منتشر و تاکید کرد که این "اعلامیه امارت اسلامی افغانستان به مناسبت صد و دومین سالروز استقلال این کشور از حاکمیت بریتانیاست."

در این سند آمده است: افغان‌ها بسیار مفتخر هستند که کشورشان امروز در آستانه استقلال از اشغال آمریکا قرار دارد. این یک نعمت الهی است که همه افغان‌ها باید بابت آن سپاسگزار باشند. ما باید در راستای منافع نظام اسلامی در کشورمان و به منظور بازسازی و رفاه ملت با وحدت و صداقت کار کنیم.

این اولین سند رسمی در نوع خود از سوی طالبان است که به مناسبت این رویداد ملی پس از به دست گرفتن کنترل این این کشور منتشر می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما