دستورالعمل طالبان به مساجد درمورد خطبه‌ های نماز جمعه

کدخبر: 434415
اقتصادنیوز : با خروج اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان، طالبان به طور رسمی کنترل کشور را در دست گرفت و مذاکرات برای تشکیل دولت انتقالی در جریان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرانا؛ منابع خبری روز پنجشنبه گزارش دادند، طالبان به امامان جماعت مساجد این کشور دستورالعمل هایی درباره موضوع چگونگی خطبه های نماز جمعه داده است.

کمیته ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر طالبان در نامه ای خطاب به امامان جماعت مساجد موضوعاتی که در خطبه نماز جمعه باید عنوان کنند را تشریح کرده است.

بر اساس این گزارش، بیان مزایای نظام اسلامی، دعوت مردم به وحدت و اتحاد، ترغیب آن ها به همکاری برای کمک به کشور و پاسخ به تبلیغات منفی دشمن و اقدامات تحریک آمیز آن ها باهدف اقناع مردم و اطمینان بخشیدن به آن ها از موضوعاتی است که امامان مساجد در خطبه نماز جمعه فردا باید درباره آن صحبت کنند.

با خروج اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان، طالبان به طور رسمی کنترل کشور را در دست گرفت و مذاکرات برای تشکیل دولت انتقالی در جریان است.

پس از سقوط سریع افغانستان، وضعیت نگرانی و اضطراب بر جامعه جهانی حاکم شده است، شورای امنیت سازمان ملل در نشست اضطراری روز دوشنبه از طالبان خواست تا با احترام به حقوق همه جامعه افغانستان، دولت وحدت ملی تشکیل دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما