امیرعبداللهیان اعلام کرد:

اروپا به میزان همکاری اش با ایران پاسخ مثبت می‌گیرد

کدخبر: 436055
اقتصادنیوز : وزیر امور خارجه کشورمان اروپا را تنها تروئیکای اروپایی ندانست و گفت: هر مقدار تروئیکای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند به همان میزان پاسخ مثبت می‌گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای حسین امیرعبداللهیان پس از تحویل دفتر وزارت خارجه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: جلسه ستاد تسریع در تامین و واردات واکسن کرونا را امروز برگزار کردیم.
وی افزود: آقای ظریف و کارکنان وزارت خارجه و همچنین سفرای ما را در بیش از یک سال گذشته، زحمات بسیاری را در این زمینه متحمل شده اند.
وزیر امور خارجه ادامه داد: در جلسه امروز ستاد تسریع در تامین و واردات واکسن کرونا، وزیر بهداشت و سایر مسئولان تاکید کردند که وزارت خارجه در فراهم کردن زمینه تهیه واکسن نقش و سهم مهمی داشته است.
اقای امیرعبداللهیان گفت: تلاش می‌کنیم تا تامین واکسن شتاب بیشتری بگیرد و هماهنگی بیشتری در این رابطه انجام شود.
وی در تشریح اولویت‌های کاری خود در وزارت خارجه افزود: تمرکز بیشتر بر سیاست همسایگی و آسیایی محور کار ما در وزارت خارجه خواهد بود، اما این بدان معنا نیست که بخش‌های دیگر جهان را نادیده خواهیم گرفت.
وزیر خارجه کشورمان افزود: در عین حال معتقدیم که اروپا فقط تروئیکای اروپایی نیست لذا هر مقدار تروئیکای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند به همان میزان پاسخ مثبت می‌گیرد.
وی گفت: همکاری و تلاش‌های خوبی را که در گذشته و در توسعه مناسبات با سایر بخش‌های جهان از جمله اروپا انجام شده و آقای ظریف هم نقش و سهم مهمی در این زمینه داشته اند، با قوت پیگیری خواهیم کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما