تلاش وزارت خارجه برای واردات 3 میلیون دوز واکسن کوواکس

کدخبر: 436311
اقتصادنیوز: دستیار وزیر امور خارجه از تلاش این وزارتخانه برای واردات 3 میلیون دوز واکسن کوواکس خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دستیار وزیر امور خارجه در پیام توییتری نوشت: واردات فوق العاده ۲/۲ ملیون دوز پنجشنبه، با کمک وزارت بهداشت، در تلاشیم ۳ میلیون دوز تا پایان هفته آینده از کوواکس وارد شود.

رضا زبیب دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیا شرقی و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در این پیام تاکید کرد: امیدواریم بسته دیگر کوواکس( یک میلیون دوز استرازنکا) هم همزمان یا کمی دیرتر وارد شود. تاخیر بدلیل جنایت تحریم بود

وی در توییت دیگری افزود: ‌ادعای مغرضانه در مورد واکسن ووهان، دروغی بزرگ و کثیف است. سینوفارم تا امروز فقط یک واکسن کووید و یک قیمت دارد.

اینکه یک‌ بِرَند واکسن کجا تولید شود، موضوعیت ندارد، چنانکه استرازنکا هم از ۳ کشور وارد شد. تا امروز واردات از پکن بوده اما مثل همیشه، از هر جا وزارت بهداشت تایید کند، وارد می شود.

وی در جواب یک کامنت به توییت خود نوشت: ‌‎‎‎جنایت تحریم قطعا موجب تاخیر در دریافت واکسن بوده است. اگر عوامل دیگری هم دخیل بوده باشند، منافاتی با این موضوع ندارد. چهار ماه تاخیر در صدور مجوز اوفک برای برداشت از منابع بانک مرکزی در کره جنوبی اگر جنایت - تحریم نیست، پس چیست؟

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار طلا و ارز پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۶ مهر ۱۴۰۰ قیمت دلار از مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان عبور کرد، اما عرضه دلار متشکل کاهش یافت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما