تشدید محاصره پنجشیر

کدخبر: ۴۳۷۸۸۴
اقتصادنیوز: طالبان تلفن و برق پنجشیر را قطع کرده و اجازه نمی دهد دارو و آذوقه به این منطقه برسد.
تشدید محاصره پنجشیر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، «امرالله صالح»، از فرماندهان مخالفان سلطه طالبان در ولایت پنجشیر در حساب کاربری خود در فضای مجازی اعلام کرد: طالبان دسترسی به کمک‌های بشردوستانه را به دره پنجشیر قطع کرده اند.

صالح این عملکرد طالبان را براساس قوانین بین المللی، جنایت جنگی توصیف کرد و افزود: طالبان به پزشکان، دارو و آذوقه اجازه ورود نمی‌دهند در حالی که هزاران خانواده از ظلم آن‌ها به پنجشیر پناه آورده اند.

معاون پیشین رئیس جمهور فراری افغانستان همچنین در این ارتباط اعلام کرد: در حال حاضر در پنجشیر خطوط تلفن کاملاً قطع است و سه روز می‌شود جریان برق را نیز قطع کرده اند.

امرالله صالح همچنین از جامعه جهانی و سازمان ملل خواست این اقدامات طالبان را محکوم کنند.

پیش تر نیز «احمد مسعود» فرمانده جبهه مقاومت ملی افغانستان در توئیتی شایعه سقوط پنجشیر و فرار خود را تکذیب کرد و آن را به رسانه‌های پاکستانی نسبت داد. وی در این پیام نوشت: «اخبار فتح پنجشیر در رسانه‌های پاکستانی دست به دست می‌شود و دروغ است. سقوط پنجشیر آخرین روز زندگی‌ام خواهد بود، ان شاء الله.»

منبع اسپوتنیک افغانستان نیز گزارش می‌دهد که نبردهای شدیدی در گردنه خاواک و در منطقه شوتول وجود دارد. طالبان هنوز وارد دره پنجشیر نشده‌اند. در شمال، در منطقه پاریان و در گردنه انجمن، وضعیت آرام است، صدای تیراندازی به گوش نمی‌رسد.

کد خبر

تیتر یک
کارگزاری مفید