رئیس کابینه طالبان وعده داد!

کدخبر: 439177
اقتصادنیوز: ملامحمدحسن آخوند، در نخستین گفتگوی رسانه‌ای خود از مقامات سابق افغانستان خواست تا به این کشور بازگردند و وعده تامین امنیت در جهان را داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ملا محمد حسن آخوند»، سرپرست اعلام شده از سوی طالبان افغانستان تحت عنوان نخست وزیر در گفتگویی اعلام کرد که ما به افغانستان بازگشتیم و به دنبال تأمین امنیت برای افغانستانی‌ها و همه جهان هستیم.

الجزیره گزارش داد، به گفته ملامحمدحسن، طالبان برای این لحظه متحمل خسارات سنگینی شده است و دوران خونریزی در افغانستان به پایان رسیده است.

رئیس کابینه طالبان در ادامه گفت: رهبران ما در قبال مردم افغانستان با مسئولیت و آزمایش بزرگی روبرو هستند.

این مقام طالبان همچنین اظهار داشت که از مقامات سابق می‌خواهیم به کشور بازگردند و ما امنیت و سلامتشان را تضمین خواهیم کرد.

اظهارات «ملامحمدحسن آخوند» نخستین گفتگوی رسانه‌ای او به عنوان نخست وزیر اعلام شده از سوی طالبان در افغانستان است.

روز گذشته و پس از گذشت بیش از ۲۰ روز از تسلط طالبان بر کابل، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در نشست خبری اعضای کابینه دولت جدید افغانستان را اعلام کرد.

به گفته مجاهد، «ملاهبت‌الله آخوندزاده» همچنان به عنوان رهبر باقی می‌ماند و اسم رسمی دولت جدید، امارت اسلامی افغانستان خواهد بود.

اعلام تشکیل کابینه از سوی گروه طالبان در افغانستان با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده و بسیاری از رهبران کشورها از طالبان خواسته اند تا در دولت آینده افغانستان همه گروه‌ها و اقوام این کشور حضور داشته باشند.

تیتر یک
  • زمینه‌ها و انگیزه‌های پیوستن عضو نهم به پیمان شانگهای

    اقتصادنیوز: پس از تقریباً ۱۵ سال، پیشنهاد ایران برای عضویت دائم در سازمان همکاری شانگهای (SCO) توسط اعضای دائم این…

از دست ندهید
بلیط هواپیما