واکنش روسیه به توافق نظامی آمریکا، انگلیس و استرالیا

کدخبر: 440965
اقتصادنیوز : سخنگوی کاخ کرملین ضمن ابراز تأسف از گزارش پارلمان اروپا درباره روسیه، گفت مسکو در حال بررسی توافق نظامی جدید آمریکا، انگلیس و استرالیا در حوزه هند و اقیانوس آرام است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز (پنجشنبه) به تشکیل معاهده نظامی جدید بین آمریکا، انگلیس و استرالیا در منطقه هند و اقیانوس آرام واکنش نشان داد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین، گفت: «مسکو در حال مطالعه اطلاعات مربوط به ایجاد اتحاد بین ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا است و لازم است اهداف آن بهتر درک شود».

بامداد امروز بود که سران کشورهای آمریکا،‌ انگلیس و استرالیا توافقنامه همکاری در حوزه‌های دیپلماتیک، امنیتی و نظامی در سراسر منطقه هند و اقیانوس آرام اعلام کردند.

سفارت چین نیز در واشنگتن در واکنش به توافقنامه سه‌جانبه آمریکا، انگلیس و استرالیا در منطقه هند و اقیانوس آرام، گفت این توافق نشان‌دهنده ذهنیت جنگ سرد است. 

به نوشته وبگاه شبکه «ریانووستی»، وی همچنین ضمن ابراز تأسف از گزارش پارلمان اروپا در مورد روسیه، تصریح کرد: «هیچ صحبتی در مورد نیاز به برقراری گفت‌وگو برای حل مشکلات و اختلافات موجود از طریق ارتباط در سطوح مختلف و کانال‌های مختلف [در تفکر اروپایی‌ها] وجود ندارد».

بروکسل امروز سندی را که توسط «آندریوس کوبیلیوس» نخست وزیر سابق لیتوانی تدوین شده بود، تصویب کرده و خواستار تشدید سیاست‌های سختگیرانه اتحادیه اروپا در قبال مسکو شد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی کرملین در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع قرنطینه شدن «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه پرداخته و خبر داد که چند دیگر از اطرافیان پوتین در محل کار به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و او حداقل یک هفته در قرنطینه خواهد ماند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما