مرز هوایی و زمینی ایران و آذربایجان بسته شد؟

کدخبر: 446514
اقتصاد نیوز : خطیب زاده گفت: ما هیچ وقت حریم هوایی و زمینی خود را بر روی آذربایجان نبستیم و همچنان باز است و مراوادات و سفرهای دوجانبه در بهترین شرایط انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خراجه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با اشاره به روابط ایران و آذربایجان گفت: روابط ایران و آذربایجان یک روابط طبیعی بوده و برهم زدن آن یک کار غیر طبیعی است. این روابط همواره از یک منطق درستی مبنی بر ارتباطات چندلایه و چند بعدی مردمی و دو دولت بوده است.


>>>> بیشتر بخوانید؛

>>>> واکنش وزارت خارجه به اظهارات برجامی ظریف


وی افزود: البته تاکنون نگرانی‌های جمهوری اسلامی ایران به دوستان‌مان در باکو گفته شده و این هم در چارچوب حسن همجواری و روابط خوب ایران و آذربایجان است. دوستان ما در جمهوری آذربایجان همواره گفته‌اند که این نگرانی‌ها را مرتفع می‌کنند و در مسیر گفتگوهای دوجانبه قابل حل است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه ما در برخی موضوعات، انتظاری که از طرف آذربایجان داشتیم برآورده نشده است، گفت: ما یک اصل اساسی مبنی بر اینکه با همسایگان‌مان رفتار برادرانه داشتیم و خواهیم داشت.

خطیب‌زاده گفت: حتی در زمان جنگ آذربایجان و ارمنستان تلاش کردیم ضمن احقاق حقوق آذربایجان، در یک مسیری حرکت کنیم تا با گفتگوی به نتیجه برسیم. الان به طرف آذربایجانی گفتیم که اجازه بدهند در یک مسیر آرامی نگرانی‌های جمهوری اسلامی ایران حل و فصل شود. انتظار داریم یک رفتاری متناسب با حسن همسایگی از طرف باکو دیده شود.

 وی افزود: ما هیچ وقت حریم هوایی و زمینی خود را بر روی آذربایجان نبستیم و همچنان باز است و مراوادات و سفرهای دوجانبه در بهترین شرایط انجام می‌شود.

 

تیتر یک
  • احکام سیف، عراقچی، آقاخانی و خدایی صادر شد

    اقتصادنیوز: حکم دادگاه برای رئیس کل پیشین بانک مرکزی و معاون ارزی او در حالی صادر شده که سرنوشت یکی از متهمان اصلی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما