نظر احمدی‌نژاد درباره مقایسه ایران و امارات/ نمی شود وزن را با حجم مقایسه کرد

کدخبر: 448370
احمدی نژاد گفت: انقلاب با تاسیس کشورها متفاوت است. ایران چندهزار سال بوده اما نظام اداره کشور تغییر کرده است اما امارات ۵۰ سال قبل تاسیس شده است. اینها با هم متفاوت است و از جهات گوناگون قابل مقایسه نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از کانال دولت بهار، محمود احمدی نژاد که برای بازدید از نمایشگاه اکسپوی 2020 امارات به دبی سفر کرده بود، در حاشیه این مراسم با  کاملیا انتخابی فرد، سردبیر ایندیپندنت فارسی گفتگو کرده است. 

او درباره مقایسه ایران و امارات گفت: حضور ما برای بازدید از نمایشگاه اکسپو بود که نمایشگاه ویژه ای است که هر ۵ سال یکبار برگزار می شود و برخلاف نمایشگاه های تجاری، اینجا بحث تجارت مطرح نیست، بلکه بحث معرفی ملت ها، کشورها، توانایی ها، تاریخ، فرهنگ و آینده کشورها و برای نزدیک شدن ملت ها و تعامل جهانی ست منتهی به نظرم این مقایسه، مقایسه درستی نیست چون ما چهل و سومین سالگرد انقلابمان را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: انقلاب با تاسیس کشورها متفاوت است. ایران چندهزار سال بوده اما نظام اداره کشور تغییر کرده است اما امارات ۵۰ سال قبل تاسیس شده است. اینها با هم متفاوت است و از جهات گوناگون قابل مقایسه نیست. به لحاظ جایگاه تاریخی، به لحاظ فرهنگ، به لحاظ جمعیت، به لحاظ ظرفیت های طبیعی و .... مثل این می ماند که ما وزن را با حجم مقایسه کنیم یا طول را با حجم مقایسه کنیم، این نمی شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما