واکنش جالب طالبان به واکسن کرونا

کدخبر: 449112
اقتصادنیوز: سازمان ملل متحد پس از دریافت تاییدیه از طالبان، تلاش گسترده برای واکسیناسیون ویروس کرونا را در افغانستان آغاز کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، "سابرینا سیدو" سخنگوی یونیسف در مصاحبه با واشنگتن پست تأیید کرد که واکسیناسیون کرونا در جنوب افغانستان در ۱۴ ولایت آغاز شده است.

به نوشته واشنگتن پست، سازمان ملل متحد و طالبان پیش از این در چند هفته گذشته در مورد واکسیناسیون شهروندان افغانستان مذاکره کرده اند.

نرخ واکسیناسیون در افغانستان که پس از دریافت اولین محموله واکسن کرونا در ماه فوریه (بهمن) به کندی آغاز شده بود، پس از کنترل طالبان در ماه اگوست (مرداد) بشدت کاهش یافت.

ریچارد برنان مدیر سازمان جهانی بهداشت در بخش مدیترانه شرقی گفت: تنها ۴.۳ درصد از جمعیت افغانستان واکسینه شده اند.

وی در ادامه افزود: هم اکنون اولویت بزرگ مقامات طالبان شروع مجدد ارائه خدمات بهداشت و سلامت است و در این میان برنامه های واکسیناسیون کلیدی است.

برنان تاکید کرد که طالبان از ظرفیت فنی زیادی برخوردار نیستند بنابراین آنها سازمان بهداشت جهانی و یونیسف را تشویق می کنند تا نقش بزرگی را در این حوزه ایفا کنند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، افغانستان بیش از ۱۵۵ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیش از ۷ هزار مورد مرگ ناشی از آن را تایید کرده است و فقط حدود ۷ دز به ازای هر ۱۰۰ نفر در افغانستان توزیع شده است که این کشور را از نظر واکسیناسیون در منطقه بدترین وضعیت در منطقه قرار داده است.

تیتر یک
  • گزارش تحلیلی از هفته بیست و دوم حراج اوراق

    اقتصادنیوز: در هفته بیست و دوم حراج اوراق بدهی در سال ۱۴۰۰ برای دومین هفته متوالی بانک ها مشارکتی نداشته و سهم آنها…

از دست ندهید
بلیط هواپیما