ادعای سفیر آمریکا در عراق علیه ایران

کدخبر: 450199
متیو تولر، سفیر آمریکا اعلام کرد، کشورش از سال‌های قبل برای پایان دادن به تهدیداتی که عراق را هدف می‌گیرند، تلاش می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، متیو تولر، سفیر آمریکا در بغداد در گفت‌وگویی در حاشیه همایش خاورمیانه که در شهر اربیل برگزار شده، در اظهاراتی ادعا کرد: "حملاتی که آمریکا را در عراق هدف می‌گیرند، از سوی گروه‌های فرای قانون انجام می‌شوند. ما از ایران و کشورهای مجاور می‌خواهیم به حاکمیت عراق تعدی نکنند!"

خبرگزاری شفق نیوز گزارش داد، او اضافه کرد: حملاتی که اقلیم کردستان را هدف گرفت با هدف نابودی اوضاع در آنجا بود. او اشاره کرد، هدف از این حملات تنها آمریکا نیست بلکه اقلیم کردستان و دولت عراق است.

این سفیر آمریکایی بدون اشاره به مداخله‌گری‌ها و اقدامات بی‌ثبات‌کننده آمریکا ادعا کرد، کشورش از سال‌های دور برای پایان دادن به تهدیداتی که عراق را هدف می‌گیرند، تلاش می‌کند.

تولر درباره حملاتی که نیروهای ائتلاف در کردستان عراق را هدف گرفته و نیز نحوه تعامل با این حملات گفت: ما در حقیقت با این حملات و نیروهای مجری آن طبق حجم آن حملات برخورد می‌کنیم.

وی مدعی شد: من می‌خواهم شما را مطمئن کنم که تحریم‌های ما همه گروه‌های ناقض قانون که منافع آمریکا و عراق را هدف می‌گیرند، شامل خواهد شد و هدف از این تحریم‌ها تبدیل رفتارها و رویکردهای گروه‌هایی است که تهدیداتی دائمی بر امنیت و ثبات عراق هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما