فرد دیگری به جای رهبر کره شمالی در انظار عمومی ظاهر می شود؟

کدخبر: 450990
سازمان اطلاعات کره جنوبی اعلام کرد رهبر کره شمالی از نظر جسمانی سالم است و کاهش وزن وی ربطی به بیماری ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،  سازمان جاسوسی کره جنوبی با اشاره به کاهش وزن شدید «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی اعلام کرد که او هیچ بیماری و مشکل جسمانی ندارد و به نظر می‌رسد از نظر جسمانی سالم است.

بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، سازمان اطلاعات کره جنوبی (NIS) در یک جلسه محرمانه در پارلمان این کشور به شایعات اخیر درباره سلامتی رهبر کره شمالی به نمایندگان پارلمانی توضیح داده و حضور شخصی دیگر در انظار عمومی به جای کیم جونگ اون را رد کرده است.

بنا بر اطلاعات جاسوسی کره جنوبی، کیم جونگ اون طی ماههای گذشته بیش از 20 کیلوگرم وزن کم کرده است. گفته شده وی پیش از این ۱۴۰ کیلوگرم وزن داشته است.

«کیم بیونگ کی» نماینده پارلمان که در این نشست حضور داشته است می‌گوید که سازمان اطلاعات کره جنوبی اطلاعات مربوط به سلامتی رهبر کره شمالی را بر اساس تکنولوژی هوش مصنوعی و سایر روشهای علمی استخراج کرده است.

موضوع سلامتی رهبر کره شمالی طی سالهای گذشته همواره در مرکز گمانه زنیهای رسانه‌های غربی بوده است. اخیرا با توجه به کاهش وزن شدید کیم جونگ اون و غیبت چند هفته‌ای او از انظار عمومی، برخی رسانه ها مدعی یک عمل جراحی روی وی بودند و موضوع کاهش وزن را به بیماری احتمالی کیم نسبت داده بودند.

کیم جونگ اون رئیس حزب کارگران کره شمالی، فرماندهی عالی نیروهای مسلح جمهوری خلق کره و ریاست این کشور را برعده دارد و از نظر رسمی هیچ جایگزینی برای وی تعیین نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما