تمسخراظهارات بایدن درباره ترامپ توسط چین!

کدخبر: 452375
اقتصادنیوز: یک نشریه دولتی چین عذرخواهی رئیس‌جمهور آمریکا بابت خروج دولت قبلی این کشور از توافق آب و هوایی پاریس را به سخره گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، چین اظهارات «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در نشست تغییرات اقلمی پاریس درباره رئیس‌جمهور قبلی این کشور را مسخره کرد.

بایدن روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه نشست تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد. او در آن سخنرانی ضمن دعوت کشورها به «اقدام و همبستگی» بابت اقدام دولت ترامپ در خارج کردن آمریکا از توافق جوی پاریس عذرخواهی کرد. 

بایدن گفت: «فکر می‌کنم نباید عذرخواهی کنم ولی این کار را بابت خروج دولت قبلی آمریکا از توافق جوی پاریس انجام می‌دهم. این کار، ما را عقب انداخت.»

روزنامه دولتی «گلوبال‌تایمز» چین یک روز بعدتر با چاپ مقاله‌ای این سخنان بایدن را مورد تمسخر قرار داد و نوشت: بر خلاف آنچه بایدن تصور می‌کرد سخنانش مورد تمسخر شد. شماری از کاربران اینترنتی، از جمله کاربرانی از آمریکا گفته‌‌اند بی‌صبرانه منتظرند سال ۲۰۲۴ فرا برسد و آن موقع حزب جمهوری‌خواه یا شاید حتی خود ترامپ، بیاید و بابت عذرخواهی ترامپ عذرخواهی کند.»

گلوبال‌تایمز نوشته است: «اکثر مردم معتقدند که حرف‌های بایدن عذرخواهی نبود بلکه سیلی‌ای به صورت سلفش بود تا همه تقصیرها را گردن ترامپ بیندازد. این مسئله تأسف بایدن را نشان نمی‌دهد، او تنها نمایشی راه انداخته و دعواهای سیاسی داخلی آمریکا را به عرصه جهانی آورده بود.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما