رایزنی تلفنی بلینکن با نخست وزیر عراق

کدخبر: 453013
اقتصادنیوز: نخست وزیر عراق و وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه در یک ارتباط تلفنی در رابطه با حمله به منزل الکاظمی و تمایل دو کشور برای تقویت روابط دوجانبه گفت‌وگو کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیری عراق روز یکشنبه اعلام کرد که «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق «خشم و نگرانی عمیق خود را از حمله بزدلانه به نخست‌وزیر که نشان‌دهنده حمله به عراق و حاکمیت این کشور است و نه تنها به نخست‌وزیر، ابراز کرد».

بر اساس این بیانیه، بلینکن از رویکرد الکاظمی در اداره امور کشور و شجاعت وی در رویارویی با مشکلات و چالش‌های تهدید کننده امنیت و ثبات کشور تمجید کرد.

دو طرف عراقی  وآمریکایی همچنین بر تمایل خود برای تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور و تامین منافع مردم خود تاکید کردند.

در همین راستا، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در تماسی تلفنی با الکاظمی «حمله تروریستی» علیه نخست وزیر عراق را محکوم کرد.

جانسون ضمن آرزوی سلامتی برای الکاظمی، بر حمایت قوی لندن از تلاش‌های دولت او برای دستیابی به امنیت و ثبات عراق تأکید کرد.

الکاظمی نیز به نوبه خود گفت که بغداد خواستار ایجاد مشارکت بلندمدت با انگلیس و تقویت روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما