آقای رئیس جمهور درباره ارتش تعهد داد

کدخبر: 453048
اردوغان به مبارزه با تروریسم در داخل و خارج از مرزهای ترکیه متعهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز، رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که ارتش کشورش نه تنها در داخل، بلکه در سوریه و عراق نیز به مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در دیدار با گروهی از جوانان کشورش در استان جنوبی باتمان، در خصوص مبارزه با تروریسم تاکید کرد که نیروهای کشورش نه تنها در داخل کشور، بلکه در سوریه و عراق نیز به مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهند.

وی در خصوص مادرانی که در مقابل مقر حزب دمکراتیک خلق‌ "HDP" در دیاربکر برای بازگرداندن فرزندان خود از دست پ.ک.ک تظاهرات کردند، گفت: آیا کسی از غرب برای دیدار مادران در دیاربکر آمده است؟ نیامد. اگر تحصن برای یکی از کسانی بود که منافعش را تامین می‌کند، غربی‌ها می‌آمدند.

رئیس جمهور ترکیه در این اظهارات تاکید کرد که کشورش "بزرگ‌تر و غنی تر از آن است که در قالب خاصی درآید یا اسیر هر گونه تعصب ایدئولوژیک" شود.

وی افزود: خدمات ما به ۸۴ میلیون نفر (جمعیت ترکیه) بدون تمایز بین قومیت‌ها، زبان‌ها و اعتقادات آنها و بدون تمایز بین شرق و غرب کشور ارائه می‌شود. هر شهروندی که ترکیه را دوست دارد و در خاک این کشور امید و هدف دارد، بدون توجه به گرایشات سیاسی، جایگاه ویژه ای دارد.

اردوغان در ادامه پروژه‌های اجرا شده توسط حزب عدالت و توسعه را از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۰۲ در استان باتمان بررسی کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما