پشت‌پرده دیدار وزیر خارجه امارات با بشار اسد

کدخبر: 453445
اقتصادنیوز: عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی شامگاه امروز سه‌شنبه در دمشق به دیدار بشار اسد رئیس جمهور رفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سوریه (سانا) گزارش داد، در هیأت اماراتی، خلیفه شاهین وزیر مشاور در امور خارجه نیز حضور داشته است.

در این دیدار روابط دوجانبه، توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف و مشترک‌المنافع، افزایش تلاش‌ها برای کشف افق‌های جدید این همکاری‌ها به ویژه در بخش‌های مهم به منظور افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهور سوریه بر «روابط برادرانه و مستحکم سوریه و امارات» از زمان شیخ زاید بن سلطان آل نهیان تاکید و از مواضع واقعگرایانه و صحیح امارات قدردانی کرد.

وی گفت که امارات همواره در کنار ملت سوریه بوده است.

بن زاید نیز با تاکید بر حمایت امارات از تلاش‌های ثبات‌ساز در سوریه، گفت که آنچه در سوریه رخ داد، همه کشورهای عربی را تحت تأثیر قرار داد.

این مسئول اماراتی ابراز اطمینان کرد که سوریه تحت رهبری بشار اسد و تلاش های مردم این کشور قادر به غلبه بر مشکلات ناشی از جنگ است.

وی همچنین گفت که امارات همیشه آماده حمایت از مردم سوریه است.

 در این گفت‌وگو همچنین وضعیت کشورهای عربی و منطقه‌ای نیز بررسی و توافق شد که رایزنی‌ها و هماهنگی‌ها در مورد مسائل و چالش‌های مختلف پیش روی کشورهای عربی ادامه یابد تا به خواسته‌های مردم این منطقه و اراده آنها به دور از هرگونه خارجی دست یابد.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: محصولات سایپا در بازار امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۰ همراستا با نرخ دلار به رشد اندک خود در بازار ادامه دادند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما