واکنش ایران به اقدام ضداسرائیلی الجزایر

کدخبر: 453877
وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با همتای الجزایری رای منفی این کشور به عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا را قابل تحسین خواند و گفت: این اقدام شما و موضع گیری منطقی الجزایر در بازگشت مجدد سوریه به اتحادیه عرب ارزشمند است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حسین امیرعبداالهیان وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز (پنجشنبه) با «رمطان لعامره» وزیر امور خارجه الجزایر در خصوص روند روابط دوجانبه و موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه‌ای و بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مناسبات خوب سیاسی بین ایران و الجزایر، ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور در همه زمینه ها بیش از پیش توسعه پیدا کند. 

امیرعبداللهیان برگزاری نشست اخیر اتاق بازرگانی دو کشور را گامی مفید ارزیابی کرد و ابراز داشت، برگزاری این نشست فرصت خوبی برای ارتقای سطح روابط تجاری دو کشور ایجاد خواهد کرد. 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رای منفی الجزایر به عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا، این اقدام الجزایر را قابل تحسین خواند و افزود: الجزایر بر اساس حکمت و منطق عمل کرده و این اقدام شما و همچنین موضع گیری منطقی الجزایر در بازگشت مجدد سوریه به اتحادیه عرب ارزشمند است. 

وی همچنین ابراز امیدواری کرد نشست آتی اتحادیه عرب منافع مهمی برای امت اسلامی در پی داشته باشد. 

وزیر امور خارجه الجزایر نیز در این گفتگو، برای وزیر امور خارجه کشورمان آرزوی سلامتی و بهبودی کامل کرده و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد خبرهای خوبی در خصوص نابودی کامل بیماری کرونا و همچنین پایان موفقیت آمیز مذاکرات هسته ای ایران باشیم. 

وی با اشاره به برگزاری نشست اتاق بازرگانی دو کشور، برگزاری آن را برای توسعه روابط تجاری و ارتقای حجم مبادلات بین دو کشور مثبت ارزیابی کرد. 

وزیر امور خارجه الجزایر ضمن دعوت رسمی از امیرعبداللهیان برای سفر به این کشور، اهمیت تشکیل کمیته سیاسی و کمیته پیگیری مناسبات را مورد توجه قرار داد. 

طرفین روند روابط سیاسی و پارلمانی را فیمابین را مثبت و سازنده ارزیابی کرده و همچنین با اشاره به تحولات اخیر در لیبی، تاکید کردند، مشکلات در لیبی با حضور گروه های لیبیایی و بدون دخالت خارجی قابل حل است.

به گزارش فارس، امیرعبداللهیان و همتای اماراتی نیز امروز تلفنی گفتگو کردند و وزیر خارجه امارات از همتای ایرانی خود برای سفر به این کشور دعوت کرد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز طلا در بازارهای جهانی روندی صعودی نسبی را طی کرد. با این حال می‌توان گفت به صورت کلی بازارهای طلا و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما