رویکرد دولت در مذاکرات جدید وین چیست

کدخبر: 453977
امام جمعه موقت نهاوند گفت: رویکرد دولت مذاکره برای رفع و لغو تحریم‌ها است.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از ایسنا، عباس مولوی در خطبه‌های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه نهاوند، اظهار داشت: دولت دور جدید مذاکرات هسته‌ای را آغاز کرده است و رویکرد خود را مذاکره برای رفع تحریم اعلام کرده است.

وی ادامه داد: نقشه راه دولت جدید در مذاکرات، نتیجه محور بودن و لغو تحریم‌ها اعلام شده که این‌ مهم الزاماتی دارد که باید به آن‌ها توجه شود که شامل جداسازی اقتصاد از مذاکره است چون همیشه تحریم‌ها یک اثر روانی دارد یه اثر میدانی که باید با اقداماتی که انجام می‌شود این آثار به حداقل برسد.

مولوی تصریح کرد: نکته دیگر این است که اگر می‌خواهیم در عرصه‌ی مذاکره دست ما پر باشد در زمینه پیشرفت‌های هسته‌ای هم باید دست ما پر باشد.
وی افزود: نمی‌شود ما بایستیم و پیشرفت نکنیم و آن‌ها از این موضوع سوء استفاده کنند و پیشرفت هسته‌ای هم یکی از الزامات مذاکرات است.

امام جمعه موقت نهاوند در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به اهمیت فرهنگ علم ‌آموزی و مطالعه، تاکید کرد: ترویج فرهنگ علم‌ آموزی و مطالعه کتاب بسیار مهم است و خانواده‌ها باید فرزندان خود را به سوی این امر سوق دهند.

وی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب بارها به اهمیت مطالعه و کتاب خوانی تاکید دارند و در دین مبین اسلام نیز بر اهمیت علم آموزی بسیار تاکید شده است و در هفته کتاب خوانی باید به این مهم توجه داشته باشیم.

مولوی در بخش پایانی خطبه‌ها گفت: دولت طرحی را به مجلس ارائه داده به عنوان ترمیم قدرت خرید مردم که دولت باید مراقبت کند و شرایط زمانی را در اجرا مدنظر داشته باشد و صادقانه با مردم سخن بگوید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هماهنگی قوای سه‌گانه و حضور مسئولانه مسئولان در بین جامعه و آرام کردن التهابات بازار برای آرامش مردم بسیار مهم است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما